Új hozzászólás Aktív témák

  • ImI87

    őstag

    Sziasztok!

    Most vettem egy vadiúj Seagate 7200.10 750GB-os SATA2 vinyót. Beszereltem, bekötöttem mindent frankón. Windows Vista Home Premium betölt, látja, hogy új cucc van, telepíti, és kiírja, hogy használatra kész. Na mondom király, nyitom a sajátgépet (mondjuk Vista-ban már számítógép, de mind1 :) ), és NINCS OTT A VINYÓ! Újraindítom, akkor sem változott semmi. A bios látja, a windows eszközkezelőben is megjelenik - még a típusa is pontosan- , de a sajátgépben nem látszódik. Megnéztem a lemezkezelőben, ott is megjelenik, de azt írja, hogy ''ismeretlen lemez, nem inicializált.

    Mi lehet a probléma, vagy mit kellene beállítanom?

    Egyébként lenne egy ötletem, de ebben vannak ellentmondások.
    Az alaplapom egy ASUS K8V-XE, és ez a lap hivatalosan nem támogatja a Vista-t, és semmilyen driver sincs hozzá. De eddig minden rendesen működött, az integrált hálókártyát is magától felismerte a windows. Ezen a lapon 4 sata port van, és ezek csak SATA1-esek, de úgy hallottam, hogy nyugodtan rá lehet kötni SATA2-es vinyókat. Eddig is volt rajta SATA eszköz, mégpedig egy NEC DVD-író, és azt is magától felismerte, és ment. Szóval nem hiszem, hogy ez lenne a gáz.


    Légyszi mondjatok valami megoldást!

    Köszi

    ImI

Új hozzászólás Aktív témák