Új hozzászólás Aktív témák

  • Monyos

    aktív tag

    üdv!

    Már másodszor fordult elő ez a probléma, még nem sikerült rájönnöm mitől jön elő.
    3 HDD van a gépben, kettő SATA II és egy SATA I notebook HDD /ez csak filmek tárolására van/

    A gépnek működés közben semmi baja,a HDD-k megfelelően működnek, de már második alkalommal gondolt egyet a gép és nem látja valamelyik HDD-t. Az első esetben még "szerencsém" volt ,mert a rendszermeghajtót látta, a másik kettőt viszont nem. 5 percig állt és gondolkodott a BIOS belépőképernyőnél, majd gond nélkül továbblép. A rendszer semmit nem látott a másik kettő HDD-ből, újraindítottam, semmi... Ezután tápkábel kihúz, vinyókat kihúztam-visszadugtam ,hátha kicsúsztak a kábelek. Ezután minden OKÉ, felismerte mindegyik HDD-t.

    Most második alkalommal viszont, a rendszermeghajtót nem látta valamint a SATA 1-est.
    Először nem tudtam miért nem indul a rendszer, de láttam a BIOS ban ,hogy nem látja a rendszermeghajtót se, csak a másik SATA 2-es vinyót. Megint tápkábel kihúz, vinyókat lehúztam, aztán vissza. Gond nélkül indult a rendszer... :F

    Tanácstalan vagyok, mert spontán jön elő ez a probléma, nem tudom mi okozza.
    Talán a régi SATA 1 -es vinyó hülyíti meg a gépet? :F

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

Új hozzászólás Aktív témák