Új hozzászólás Aktív témák

  • Mentát

    csendes tag

    válasz Mentát #20022 üzenetére

    Plusz infók:

    Az Adaptec 1430SA-nak van menüje, Ctrl-A-val lehet előcsalogatni, miközben indul a BIOS-a.
    Ilyenek vannak benne:
    Array Configuration Utility: (Ez gondolom nem kell, mert nem akarok RAID tömböt)
    SATASelect Utility:
    Controller configuration: Itt ezeket lehet engedélyezni/tiltani: Runtime BIOS, Array based BBS support, Physical Drives Display during POST
    SATA configuration: Itt ezeket lehet portonként engedélyezni: Write cache, Device Security Lock, SMART, Allow Read Ahead
    Disk Utilities:Itt ezeket lehet lemezenként: Format Disk, Verify Disk Media

    Az az érdekes, hogy az alaplapi BIOS-ba bele sem tudok menni rendesen, ha be van dugva SATA/RAID kártya.
    Nyomogatom szorgalmasan a DEL-t, és a végén fel is jön a BIOS setup képernyő, de nincs egyetlen menüpont sem rajta!

    Lehet hogy esetleg átfedés van az alaplapi BIOS egyes részei és a kártyák BIOS-ának címtartománya között, ezért ha bedugom valamelyiket, elfedik az eredeti alaplapi BIOS-t?

    Ha kihúzom a kártyát, az alaplap BIOS-ában a következők vannak:
    Hard Disk Boot Priority: Itt a nyolc alaplapi port, plusz a "Bootable Add-in cards" sorrendjét tudom tetszőlegesen beállítani.
    Már végigpróbáltam mindegyiket az első helyre...

    Ezen kívül még a First/Second/Third Boot Device-okat tudom beállítani Floppy-tól LS120-on keresztül egész az USB-ZIP drive-ig bármire.
    Ezeket is próbálgattam, de persze nem minden variációt

    Clint Eastwood bekaphatja...

Új hozzászólás Aktív témák