Új hozzászólás Aktív témák

  • OddMan

    őstag

    Letöltöttem a Seagate SeaTools programot és ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.
    Ami nem teljesen tiszta számomra, hogy a programban melyik teszt pontosan mit is csinál.
    Azt a tesztet szeretném majd lefuttatni, amelyik a legrészletesebben átvizsgálja a merevlemezemet. Az idő nem számít, az adatok pedig törölhetőek.
    Amúgy szerintem az alábbi tesztek jöhetnek szóba, csak nem igazán értem a különbséget közöttük.

    - Long Drive Self Test
    - Long Generic
    - Advanced Tests

    A google-en annyi infót találtam, hogy a "Long Drive Self Test" teljes felülettesztet végez. A „Long Generic” szintén teljes felülettesztet végez, de valami olyasmit is olvastam, hogy megpróbálhatja javítani a rossz szektorokat, ha egyáltalán vannak. Az "Advanced tests"-ről pedig annyit olvastam, hogy formázza a merevlemezt, de arról nem találtam semmit, hogy a formázáson kívül tesztel-e valamit.
    Szóval, ha valakinek vannak pontosabb információi, akkor az legyen szíves, írja le ide a fórumba. Amúgy valószínűleg semmi baja a merevlemezemnek, amit tesztelni szeretnék, de azért jó lenne megbizonyosodni róla teljes mértékben.
    Thx.

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Új hozzászólás Aktív témák