Új hozzászólás Aktív témák

  • kecz

    aktív tag

    Sziaszok! Már a 3. hdd romlik el ugyanabban a gépben. Lehetséges, hogy valami elrontja?
    Kicsit bővebben: Egyszercsak kattog a hdd, nem bootol az os. Na mondom, már úgy is régi volt, veszek egy újat. Az új egy wd 160-as volt. Ez kb egy hétig bírta, bevitem a boltba, mondom, hogy mi a baja: kattog és nem bootol az os(ennél sem). Azt mondják, oké, felküldik Budapestre, megnézik mi a baja. 2 hét múlva visszakaptam, azt mondták javítva lett. Hazavittem és 3 napon belül elromlott az új wd ismét. Ugyanazok a tünetek, csak most halkabban kattogott. Minden előről kedződött, megint 2 hét, visszakaptam, most cserélték. Berakom tegnap az új hdd-t, és ma csodák csodájára megint fagy a boot közban a gép. Megnéztem hdd sentinellel és azt mondta, hogy Kondíció:97%...(szerintem egy vadi új hdd-nél nem ezt kéne írnia). Windows-os scandisk is azt mondta, hogy van rajta 12 kb-nyi rossz szektor.
    Először azért nem fogtam gyanút, mert az eredeti hdd régi volt, aztán meg azért nem, mert előfordul nagy ritkán, hogy az ember gyári hibás alkatrészt kap(ritkán, de megesik). 3-adjára meg azért nem volt nekem gyanús még mindig, mert a kattogó hdd-t javítják?!... Azt úgy tudom nem nagyon lehet. De így 4.-re kezd gyanús lenni a dolog. Tud valami bad sectorokat gyártani a hdd-ken?
    Segítségeteket előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák