Új hozzászólás Aktív témák

  • d&g

    csendes tag

    Üdv,
    Kaptam karácsonyra egy Sony házimozi-rendszert, összeszereltem stb., de van egy kis probléma:
    a normál, TV adásoknál nincsen hang. Amikor DVD-t játszom le, vagy amikor az iphone-t csatlakoztatom a házimozi rendszerhez akkor tökéletes minden, van hang, viszont amikor csak egy sima RTL klubot vagy bármi más adót akarok nézni, akkor csak a TV-nek a sima hangszórója szól.... Mi lehet a baj?

    A TV-m egy HD-s Samsung, a házimozit a tv-vel pedig egy hdmi kábellel kötöttem össze....

    Köszönöm előre is a segítséget!

  • Dassler

    őstag

    válasz d&g #1 üzenetére

    A tv valamelyik hangkimenetét is össze kell kötni az erősítő valamelyik bemenetével. Az adat csak egy irányba áramlik, mint ahogy a csatlakozók neve is mutatja (ki ill. bemenet). Ta valószynűleg a központi egység HDMI out-jával kötötted össze a tv HDMI in csatlakozójával. Így csak a kp-i egység felől megy a (kép)adat a tv felé, fordítva nincs adatfoylam. Nézd meg a tv ill. az a Sony készlet - gondolom egydobozos - kézikönyvét, hogy hogy tudod megoldani, azaz miylen ki ill. bemenetekkel rendelkeznek a készülékek. Nagy valószínűséggel sztereó kimenet van a tv-én, esetleg optikai. Ugyaniylen bemenet kéne az egydobozos központi egységén is. Előbbivel értelem szerűen csak sztereo hangot tud átküldeni a készülék digit kábellel 5.1-et is.
    Ezen felül még valószínűleg a tv-én is át kell állítani a hangkimenetet, hogy hol adja ki a hangot, de ez készülékfüggő.

    [ Szerkesztve ]

    Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

Új hozzászólás Aktív témák