Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyi0629

    csendes tag

    Sziasztok!

    A jelenlegi rendszerem:
    Pioneer VSX-819H, KEF C7 5.0 és JBL ES150P mélysugárzó. Zenét-filmet egy Popcorn Hour A200-ról viszem az erősítőbe, HDMI-n keresztül. Kb. 60% zene (néha mp3, mert bizonyos alternatív zenék csak így szerezhetők be , ha lehet flac, egyre inkább dts és HD-MA koncert videók), 40% filmezés a program (itt is előnyben részesítem a HD tartalmakat). A zene nagyrészt keményebb rock, metál, de egyre inkább hallgatok finomabb, klasszikus, jazzes, stb. zenéket is. A szoba kb. 20nm panel, a jövőben esetleg 25-30nm tégla-gipszkarton lesz. Néha tetszik a rendszerem hangzása, különösen filmeknél, néha viszont úgy érzem, tovább lépnék, hiányzik valami a zene hangzásából, valami "meleg, lágy dinamika" szerű dolog, amit annak idején apám zenehallgatása alatt tapasztaltam, régi rádióerősítőjén, bakelitről. Egy kicsit mintha nyersen szólna a zene. Tehát valamit változtatnék, ehhez kérnék ötleteket, amellett, hogy túl sok pénzem nincs, és nem tudok külön hifi erősítőt venni, mert fontos a házimozi is. A jelenlegi rendszerben min lehet célszerű változtatni? Arra gondoltam, hogy a Pioneert (kb. 80ért) eladva az alábbi erősítők közül választanék:
    Denon avr 1912
    Denon avr 2311
    Onkyo TX NR609
    Van értelme a jelenlegi KEF C7 szetthez ezekből választani, érhetek el jelentősebb hangzásbeli különbséget? Melyik lehet jobb? Visszaolvasás alapján valamelyik Denonra gondolnék a zene miatt, bár az Onkyonál a "THX Select2 minősítés” jól hangzik, kérdés, hogy ez jelent-e valamit. Erősítő váltás után kb. egy JBL ES80 (esetleg 90-100) szettre, és a hozzájuk tartozó surroundokra váltanék majd hangsugárzókban. Talán jobban járnék a pioneert megtartva először hangfalat cserélni (a KEF-ek előtt nagy vágyam volt Northridge E80 szett, csak nem tudtam beszerezni feketében akkor, most viszont ES80-ra szavaznék)? Előre is köszönöm a tippeket!

Új hozzászólás Aktív témák