Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    Sziasztok!

    Kicsit sokat fogok írni. Nézzétek el nekem, mert teljesen új nekem ez a téma. Tavaly már nekiálltam egy HM rendszer összerakásának, de végül nem lett belőle semmi.

    Nincs komoly elvárásom a rendszerrel szemben, csak annyi, hogy ha leülök TV-zni, akkor a mai FHD és egyéb szabványú filmek alá kevert hangokat szépen lejátssza, a hangok pedig lehetőleg ne egy zörgő műanyag dobozból jöjjenek.
    A teljesítmény másodlagos. 20-25 m2-es panelba lesz.

    A használttól abszolút nem idegenkedem, sőt! Az erősítőt nagy eséllyel így fogom venni. Egy párhuzamos topicban azt tanácsolták, hogy inkább egy régebbi, kifutott középkat erölködőt nézzek, ne pedig egy új belépőt. Árban ugyanott leszek.

    3 verziót néztem ki:

    Low: régi Jamo szett (Jamo Studio 120 Limited 2db, Jamo Center 160 1db, Jamo E500 2db) + valami használt mélynyomó + használt Pio VSX-520 // kb 100k
    Medium: új Pio 422 + Yamo szett //160k
    Top: Használt Pioneer Vsx-Lx1018Ah vagy használt Yamaha Rx-V663 + új Jamo S 606 HCS 3 vagy új JBL Loft SYS 5.0 + valami mélynyomó // 200-225k

    A kérdéseim:
    1. A Low pontban részletezett hangszóró szett mennyire bevállalható. Az sem baj, ha idővel cserélni kell, de áthidaló megoldásnak megteszi?
    2. A Top résznél lévő 2 erősítő közül melyik számít jobb vételnek? Használtan a Pio 68k a Yamaha 50, így gondolom van közöttük különbség. Kérdés, hogy megér-e ennyit? Mindkettő kb 2009-es vásárlásból származik.
    3. A Jamo S 606 HCS 3 és a JBL Loft SYS 5.0 nagyjából egy árban van. Az előbbihez feltehetően egy Jamo SUB 210, az utóbbihoz pedig egy JBL Loft 150SP aktív subwoofer menne. Szerintetek melyik jobb választás?
    4. A Medium pontban linkelt szettben egy Jamo S 426 HCS 3 van. Ez mennyivel "gyengébb" az S 606 HCS 3-nál? Árgépen 70k vs 140k a különbség.

    Köszi előre is a válaszokat!
    (A kábeleket nem felejtettem el, de először ezen legyünk túl. :) )

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák