Új hozzászólás Aktív témák

  • cekkk

    veterán

    Tegnap este ismerősökkel elmentünk az Imaxba, hogy megnézzük az Elysium-ot.

    Nagyon rossz szájízzel kellett kijönnöm onnan. Egyrészt ahhoz képest, hogy miket írnak az oldalukon, hogy ilyen bemérés olyan kalibrálás, finoman szólva egy fos volt. Térhangzás a kb semmi nem volt pedig a jelenetek alapján kellett volna, mély nem volt, csak olyan volt mintha a közepek dolgoztak volna. A kép nekem nem mindig volt folyamatos, amikor mozgott a kamera akkor nekem recegett a kép, és nem is volt valami éles. Ismerős aki már volt ott többször mondta, hogy ez most szerinte is szar volt.
    Szerintem ezzel inkább leszoktatják az embert arról, hogy moziba menjen és inkább majd letölti otthon. Nem kaptam semmi pluszt azért a pénzért amiért fizettem.

    A filmről is pár szó, aki kitalálta ezt a kézi kamerás felvételt csillapítás nélkül és amelyik rendező és operátor ezt használja azokat igen picsán kéne rúgni véleményem szerint. Élvezhetetlen jelenetek, mert a sok rángatózástól nem láttál semmit és a hányinger kerülgetett ettől a mozgástól. Persze gondolom a természetes mozgást akarják szimulálni, de ennek köze nincs hozzá, vagy csak simán így nem kell kidolgozni a jelenetet mert úgy sem látsz belőle semmit ;]

    Összességében rájöttem, hogy felesleges moziért pénzt adni, ha már az Imaxban is szarnak arra, hogy jó minőségben adjanak bármit is. :(((

Új hozzászólás Aktív témák