Új hozzászólás Aktív témák

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz #98221312 #162518 üzenetére

    Akkor vagy rossz a teszt, vagy az inputok beállítása nem azonos. Ezt egyszerűen úgy szokás, hogy megy mindkét lejátszó, és valaki a kettő közt kapcsolgat. 14-szer véletlenszerűt választ, és ha akár csak egyet hibázol, onnantól a teszt bukott. Meglepően sokáig el lehet menni, én például egy Ethernet kábeles vakteszten (nyilván nincs különbség, csak erőltették) betippeltem véletlenül egymás után 7-szer a jót, mire kiderült, hogy nem hallok különbséget. Olyan szinten nagy a placebó faktora és az ember hallásának a befolyásolhatósága, hogy ha nem ragaszkodsz olyan drasztikus módszerekhez, mint a legkisebb hibára is a teszt újraindítása, akkor nem fog kiderülni, hogy mégsincs különbség.

    Az inputok szinkronizálása egyszerű, de mégis nagyon sok AVR nagyon hülye ebből a szempontból, és tényleg mindenen végig kell menni mindkét bemeneten, mert ha bárhol marad minimális, akár 0.5 dB hangerőkülönbség, az azonnal hallható, és az ember beképzeli mindenféle minőségjavulásnak. Ez egyébként egy másik tök jó teszt, hívj meg embereket, csak a hangerőt állítgasd nekik vakon, és kérdezd meg, mi változott, meg fogsz lepődni. Én még olyat is hallottam, hogy a képet mondják jobbnak. :D

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák