Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabroncka

    addikt

    válasz bajnokpityu #126000 üzenetére

    Amint "megjelent" SW7 már nyomultam is rá - sima DTS verziót szedtem, azóta már bőven jött ki jobb is. Anélkül, hogy bárkivel beszéltem vagy, esetleg itt a fórumon olvastam volna, Norbival beszéltem telefonon és elmondtam neki, hogy engem momentán a régi SW BD-in lévő DTS-EX hangsávok sokkal jobban bejöttek, hova tovább a Sebulba versenygépe egyenes hangorgiát rendezett.
    Az új esetén hasonló hang orgiát nem éltem át, valóban jók az effektek, de a sub nélküli rendszeremben is éreztem, hogy valami hiányzik a magasakból. Én nem szoktam állítgatni a centert, 30-35 -ason mozizok napszaktól függően (jó most csak egy szám, csak viszonyítás képpen mondom), a SW esetén 24-re fel kellett menni, hogy normálisan halljuk a szöveget. Ez azért most kényes téma, mert kislányka van a pocakban, és sokszor zavaró is volt a feleségem számára (gyors hallkítás :) ). Másik ellenpélda, vasárnap megnéztük Az utolsó boszorkányvadász című filmet. Abban minden tökéletes volt, a film olyan amilyen, de az effektek és a keverés is jobban bejött mint az SW7-ben. Hasonlóan jól sikerült keverésű a Tenger szívében c. film.

    Az utolsó bekezdéseddel ebszolút egyet értek, a hangmérnököktől függ az egész, hogy miből mit hoznak ki.

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

Új hozzászólás Aktív témák