Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz bandor #75107 üzenetére

    Az Atmosnak szerintem 2 hangszorós kialakítással 2 esetben van értelme.
    Ha mennyezetbe van építve a dolby ajánlása szerint ,vagy pattanós formában.Szerintem.
    A medialejátszó nem igen keverhet neked semmit,max az erősítő. Ezek kamu dolgok.,Nem a pontos hangképet fogod megkapni pl egy felkevert hang esetén.
    Természetesen lehet az erositovel kevertetni hangot rá,de azzal jobb tisztában lenni hogy az atmos hangszorók valódi hangsávban pár jelenetnél aktívak és kiegészítő szerepük van,szóval ha dolgoztatni akarod őket egy 5.1 nél az már nem a valódi hangképet adja vissza amit megálmodtak,hanem az erősítőd kreálta valamit.
    Ez persze tetszhet is,ízlés kérdése,nekem nem jön be igazán.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz bandor #75107 üzenetére

    Egyértelműen az 5.1.4, hiszen a 7.1.2 kiheréli az egyik réteget és a magasságot 2 dimenzió helyett csak 1-en érzed. A 3D hangból így lesz 2 és fél. Az Atmos vezető mérnökét is kérdeztem, szerinte is fontosabb a 4 felső. A hátsó surroundok azért szólnak 5.1-nél is, mert azokon is kiadja ugyanazt a hangot, mint az oldalsókon, hogy egységesebb legyen a tér. Ezek ugye eredendően nem pontos lokalizációra készültek, moziban végigpakolták surroundokkal a falakat.

    DougButabi: hát még ha sorba kötött volna pár switchet. ;] Sajnos a hallásunk annyira nem megbízható, hogy könnyű magukat átverve ilyeneket hallani, a mérést pedig ügyesen demonizálták a marketingesek, olyannyira, hogy egy betépett audiofil vérre megy olyan egyértelmű fikcióval is, hogy márpedig ő látott sárkányt... Valaki egy hosszabb LSD trip után elkezdte valamelyik amerikai fórumon a switchezést, és konkrétan két hónap kellett hozzá, hogy mezei switcheket audiofilnek átcímkézve módosítás nélkül hatalmas feláron kezdjenek árulni, a rászedhetők pedig tonnaszám veszik...

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák