Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz szacsee #46791 üzenetére

    a ref pontot illetve a mozgás koordináció mértékét mi szabályozza
    Te. Vagyis helyesebben a vezérlő. De tudod paraméterezni.

    Iminél nem láttam útmérőt beépítve.
    Nem is kell. Ott van a DRO a Mach 3-ban. Nullázni is tudod Mach 3-ból.

    vagy előre le van programozva, hogy pl 1 forgás x.xx mm utat jelent?
    Igen. Így is mondhatjuk. Meg mondod tengelyenként a gépnek, hogy "menj 10 mm-t", majd ő megtesz valamennyit. Megadod neki, hogy mennyit ment a valóságban a kért 10-re, mondjuk ez legyen 5 és akkor átkonfigolja az adott tengelyt a valós megtett úthoz. Így ha legközelebb azt mondod neki, hogy "menj 10-et", akkor az már 10 is lesz. Vagy nem..... ;] :P

    Mekkora hellyel érdemes számolni egy kisebb CNC gépnél? Pl x 200, y 400, z 400 méretű mozgásnál
    Egyrészt szerintem a Z-d legyen a legkisebb, ritkán fogsz 40 centi vastag anyaggal dolgozni, viszont ha a szélességből buksz az nem túl jó. Tehát egy 400x400x200-as gépre (x, y, z) számolhatsz úgy 600x500x500-as helyet (kell a hely a léptetőknek, kábeleknek, pc-nek, vezérlőnek stb.), meg persze még valamennyit, hogy hozzá is férj, esetleg körbe is tudd járni.

    kb 1,5x3,5m-es helység
    Oda egy kisebb gép bőven elfér. Ha tudsz játszhatsz azzal is, hogy az Y-t jó hosszúra építed, így több mindent tudsz majd a jövőben marni. Nekem most készül párhuzamosan egy mikro gép is, hogy Pesten se maradjak gép nélkül. És itt aztán nincs még akkora hely sem, mint nálad. Ide egy durván 40x40 centis alapterületű gép fog jönni, lehet nem is marógép formájában, hanem pirográf, vagy 3d nyomtató képében, mert azok sokkal csendesebbek.

    Imi azok a motorok elbírnak pl fém megmunkálással is? Nem gyenge trapéz orsóhoz, vagy itt nem a méret a lényeg?
    Minden csak áttétel kérdése. Ha nem akarsz "gyártani" a gépen akkor alacsonyabb előtolással szerintem az alumínium simán tartható ezekkel a motorokkal is. Persze jobb az erősebb motor, de ugye mint minden ez is pénz kérdés. Ha belefér vedd a legerősebbet, de számolj vele, hogy minél nagyobb léptetőt használsz annál "lassabb/lomhább" lesz, viszont sokkal erősebb. Ezek 1,9Nm-es 0,9 fokos motorok (a normál léptetők 1,8 fokosak) amik nekem vannak, de simán vehetsz 3,4Nm-eset is. Minden a pénztárcádtól függ. Itt például 2 Nm-esekkel marnak alut. ;)

  • Andrew_31

    Modder

    válasz szacsee #46791 üzenetére

    Én is léptótőmotorral kezdtem. De hamar átváltottam szervóra. Itt nincs lépésvesztés mert forgójeladós és oda vissza csatolás van a hajtás és a vezérlő között.Léptető meg megkapja ,hogy lépj 20 impulzust és ha valami miatt lépésvesztés van azt a vezérlő nem tudja. 750W-os hajtásaim vannak.Tolja neki rendesen. :DDD Trapézmenetes orsó nem gyengébb a golyósnál csak nem olyan pontos.
    De szerintem egy jobb trapézorsóval is le lehet menni 0.1 mm pontosság környékére.
    Nekem van referencia kapcsolom ez egyben a végállás kapcsoló is.Ez akkor jó amikor mondjuk áramszünet van mert felveszem a gépi nullát és mehet minden tovább.Van a gépnek egy gépi nullája és van a munkadarabnak is.Amúgy az erősebb léptetőmotorok ára már vetekszik a szervó árával.

Új hozzászólás Aktív témák