Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sz.Dóri

    csendes tag

    Sziasztok,
    nem nagyon találtam a kérdésnek megfelelő topikot, úgyhogy itt tenném fel: szoftveresen mivel lehetne összehasonlítani 2 hangfile-t, esetleg hogyan lehetne mérni vagy számszerűsíteni az eltérést? Konkrétan pl. adott egy wav és egy ebből készült veszteséges tömörítés. Visszaalakítva wavba, hogyan lehetne összehasonlítani, miben különbözik a tömörített az eredetitől? Próbáltam ugyan egyszerűbb wav editorokat, de nem jutottam eredményre. Ja, és nagyjából buta vagyok a témához, úgyhogy ha valami hasznos olvasnivalót ajánlanátok a hang digitális ábrázolásáról, megköszönném.
    Üdv,
    Dóri

  • Sz.Dóri

    csendes tag

    válasz didyman #528 üzenetére

    Szia,
    a Sound Forge-ot ismerem, a spektrumanalízis viszont csak arra jó, hogy megnézzem, adott frekvenciasávban melyik a legmagasabb érték (a leghangosabb), nem?
    Azt szeretném, hogy megtaláljam azokat a részeket, ahol jelentősebb az eltérés két hangfile között (és nem feltétlenül zenéről van szó).
    Legyen egy konkrét példa: adott egy felvétel, ebben van egy-két hiba (pl. pattogás), amiket valamilyen módon el lehet távolítani, vagy kevésbé hallhatóvá tenni, pl. a Sound Forge-al. Ezután tömörítve lett mondjuk q9 vorbisban (elvileg nagyon jó minőség, feltételezem, hogy az eltérés az eredeti hangfile-tól minimális). Ezek után visszaalakítom wav-ba, és összehasonlítva az eredetivel, szeretném megtalálni azokat a részeket, ahol szerkesztve volt valamilyen módon (hiba eltávolítása, filterezés, meg ilyenek, de nem kivágás, tehát a hossz egyezik). Arra gondolok, hogy ezek a szerkesztések nagyobb eltérésként fognak megmutatkozni, mint például a vorbis és az eredeti hangfile közötti különbségek.
    Próbáltam, hogy megnyitom mindkettőt Sound Forge-al, minél kisebb felbontásra széthúzom, és szemmel próbálom összehasonlítani, persze eredménytelenül.

  • Sz.Dóri

    csendes tag

    válasz didyman #530 üzenetére

    Köszi a tippet, kipróbáltam, sajnos nem igazán segít. Arra ugyan jó, hogy két hangfile közötti eltérésről halovány fogalmat lehessen alkotni, de egyelőre úgy tűnik, hogy a tömörítésből adódó eltérést nem igazán lehet ez alapján megkülönböztetni egy kézzel való beavatkozástól (hacsak az nem elég drasztikus). Asszem ez nem lesz járható út, úgy vettem észre, a grafikonon kis eltérés is képes hangzásban nagyon eltérni az eredetitől. Úgyhogy egyelőre továbbra is marad a fülem... :)

Új hozzászólás Aktív témák