Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TurboGamer

    csendes tag

    válasz AIex #2361 üzenetére

    Szia!

    Attól függ, milyen setupot szeretne ismerősöd.

    Valaki az aktív, valaki a passzív rendszert részesíti előnyben.

    Ugye az aktív rendszer lényege az, hogy a végfok és az előfok be van építve a hangfalba, tehát nem kell pluszba venni ezeket. Ezeknek az ára elég borsos, ami jól is szól. Erre a területre sokkal jobban ajánlom az aktív rendszert a hordozhatóság, a kényelem, az egyszerűség miatt.

    Aktív rendszer:

    Amit tudok ajánlani, mint aktív hangfal, az az RCF ART 912-A, vagy az RCF ART 915-A. Elég dinamikus és szép hangjuk van (hála a DSP-nek), megállják a helyüket önmagukban is szub nélkül, persze az általad említett felhasználási területre (a 915-ös dinamikusabb).

    Esetleg még az Electro Voice ELX112P vagy ELX115P, dB Technologies OPERA 12 vagy OPERA 15. Még mindig középkategóriáról beszélünk.

    Akad olyan is, mikor a zenész kér egy kicsit több "dinamikát", ezt csak mélynyomóval lehet elérni. Ha már RCF-nél tartunk, akkor szóba jöhet a SUB 702-AS II, SUB 705-AS II, vagy éppen a SUB 905-AS II, de ez már elég nagy dög, és az ára is elég félelmetes. Ugyanígy szét lehet nézni pl. az EV, dB, Dynacord termékpalettáján.

    Topokból érdemes párban venni, hogy meglegyen a sztereóhangzás. Szub ízlés kérdése, az úgyis mono.

    Monitor hangfalból szerintem bőven elég 1 db is. Én azt ajánlom, hogy ha a fentiek közül választ (kivéve a dB-t), akkor erre a területre is ugyanazt a darabot válassza, mert ezek az aktív ládák dönthetőek, tehát "monitor hangfalat tudsz belőlük csinálni".

    Szintik terén sokat nem ismerek, csak a Korgokat valamennyire, ajánlom a PA 50-et, PA 500-at, PA 600-at, PA 800-at. De a Yamahák közt is szét lehet nézni.

    Ugye ehhez illene egy keverő is. Ajánlott márkák: Soundcraft, Dynacord, Yamaha, Midas, Roland, Tascam, stb. És persze nem árt olyan deszkát venni, ami tud kezelni monitor hangfalat.

    És ámbár kábel nélkül nincs élet, kelleni fognak azok is, amivel összekötöd a keverőt és a hangfalakat (XLR-XLR), valamint a keverőt és a szintit (6,3 Jack - 6,3 Jack).

    Ezeken alul én nem vennék semmit, bár lehet én vagyok "vájtfülű", de szerintem ilyen területre elég fontos, hogy szép, tiszta hang jöjjön ki a hangszórókból, már amennyire lehetséges. :DD

    [ Szerkesztve ]

    https://steamcommunity.com/id/relnb/

Új hozzászólás Aktív témák