Aktív témák

  • HalasKYO

    aktív tag

    Hello!
    Akkor bele is kezdenék:
    Mostanában kezdenek érdekelni a mindenféle hangfal/erősítű kütyü mütyü, de akármenyit olvasok nem értek sok mindent . Ezért is kérem , hogy ne olvaszanak be más totyikokba.
    Hogy az olyan kezdők mint én ne kelljen kutatni hanem lépésről lépére legyen leírva.Hagfal építés is érdekel ezen célok is vezérelnek :D

    Olyan alapvető, de nagyon fontos dolgokra lennék kezdetben kiváncsi , hogy a hangszóróknál például : nmit takar az a tengeryi info : Qts , Fs stb . ha megkérhetnék , hogy egy szaki(k) esetleg tiszteletüket tennék és bemásolnák/elmagyaráznak [ovis módszer előnyben :D] , hogy mi mit takar hol mit kell vele számolni stb...

    A második megint fontos az hogy a doboz / ládák minden öszes fajta : hány / milyen van :
    ezek alatt érotem : TransMission Line ? ez pl mi mondtak má nekem előröl zárt reflex 2 párhuzamos reflexel ...huhh mondm ez igy sok. meg exponenciális tölcsér. bandpass, reflex, bass reflex .... mindent az öszesről szeretnék tudni :Elönyök, hátrányok .... kialakítás, képek, tervrajzok ....

    Ezek után szeretnék szép fokozatosan továbblépni majd odáig hogy :
    ''De a kábelnak akkor is iránya van....'' ezzel nem szeretnék senkinek ötletet adni má olvastam róla más fórumokban eleget. Ha megkérhetném koncentráljunk kezdetben az első 2 kérdésre és majd x milliárd hozzászólás után megvitathatjuk ezt is .:D

    Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

  • Winner_hun

    félisten

    Házi hangfal építés [link]
    Nem kell különcködni, ott is megválaszolják a kérdésedet;)

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • HalasKYO

    aktív tag

    Öszinte leszek , igaz különcködni szeretnék.
    A kölünködés lényege, hogy tényleg kezdő vagyok és mivel más oldalakon probáltam a :'' nem különcködök hanem beirok a fórumokba stilust.'' nem jött be a gond az hogy mint olvasom néha hogy a ''profibb'' kollégák gyakran irnak be nagyon helyesen és elindul egy pont a kellemesnél picivel hoszabbra nyúló vita , amiből sajnálatos módon következik az hogy :elsiklanak a totyikinditó felett és elindul az a kerülö amit nehéz megállitani. ezért akartam itt inditani, mivel itt vagyok egy ideje és talán a legszimpibb.Mindegy várok pár napot mire a pro kollégák ideérnek.És ha ugy van akkor ugyis a törlés lesz a sorsa a totyiknak ha nem akor ez van.
    A gondom az: hogy a forumban nincs átláthatóság: elindul hangfalat akarok építeni. mindenbe belekapnak és ennek azaz eredménye, hogy nem magyarázzák el azt ami a kérdés .Ezért teszek fel én kérdést és igy az olvasó számára (ha megéri az ez a fórum)akkor kereshetővé válik. De ha nem igy gondoljátok, tegyetek belátásatok szerint :
    csukjátok ba a szemeteket, (vagy ne ) és nyomjátok meg a DEL feliratú billentyűt.

    Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

  • Winner_hun

    félisten

    Lehet a különcködés kicsit durva kifejezésre sikeredett:B Itt mindenesetre ha van valaminek topikja akkor nem lesz még egy ugyan olyan, ez itt egy megszokott szabály;)

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Atlantis

    veterán

    válasz HalasKYO #1 üzenetére

    Winner_hun jól beszélt. Tényleg nem szokás itt topicot nyitni, ha már van hasonló.

    A topicod zártam.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Aktív témák