Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz pityu_18 #496 üzenetére

    Üdv.! Én két évvel ezelőtt üzemeltem be egy Gigabyte WiFi routert ADSL modemhez:
    - Modem a WiFi WAN portjához csatlakozik (RJ45-ös nem telefon !kábel)
    - Asztali ("drótos" csatlakozású számítógépen az ETHERNET vezérlő beállítása a WiFi
    routerhez való csatlakozáshoz: TCP/IP címet azonos subnet-be (nekem a gyári beállítás
    szerint az ADSL modem a 192.168.1.1 lokális IP címen érhető el, a WiFi router
    a 192.168.1.254 címen érhető el, így az asztali PC kaphatja pl. a192.168.1.2 címet),
    az átjáró pedig a 192.168.1.254 lesz). (Nekem ez az IP cím DNS címnek is működik,
    de én a T-Online-ét szoktam beállítani, amit elérul nekem a WiFi router "WAN Status"
    menüje.)

    - Böngészővel bejelentkezés a WiFi routerhez (http://192.168.1.254)
    - WiFi router biztonsági beállítása: menedzselés csak LAN-ról, Login name,
    password elállítása a gyári default-ról.
    - WiFi routeren a PPPoE kapcsolat beállítása: (internet hozzáférés bejelentkezési
    azonosítója, jelszava)
    - WiFi router tűzfalának beállítása (lehet, hogy minden tiltva).

    Ekkor a "drótos" PC-ről már az internet elérhető kell, hogy legyen.

    Ha nem hemzsegnek a környéken WiFi-s "internet vadászok", akkor rövid időre megkockáztathatod a laptopot titkosítatlan WiFi kapcsolattal beállítani
    (TCP/IP pl. lehet a következő 192.168.1.3, átjáró mint a drótoson: 192.168.1.254).

    - Aztán a WiFi kapcsolat titkosítása: SSID-t valami zagyva alfanumerikus kódsorozatra,
    titkosítás: javaslom a WPA-PSK/TKIP ezt is az SSID-hez hasonlóan. (Ezt párhuzamosan
    a WiFi routeren, laptopon azonosra.

    - Lehet még a csatornával (1-11) (frekvenciával) kísérletezni: kevésbé zsúfoltat, kisebb
    zajút keresni.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe.

    A mai nap vásároltam egy TP-LINK TL-WR542G típusú wifi routert!A gondom az hogy azt mondja hogy a WAN portra dugjam a modemtől érkező vezetéket ekkor egyik gépen sincs net(2 gépet akarok összekötni egy asztalit vezetékkel és a laptopot wireless-en keresztül)ha ezt a kábelt atdugom az elosztó portokra akkor az asztalin lesz net de a laptop továbbra se kapcsolódik a nettre!A dolog szépsége még hogy a laptopon kiírja hogy észleli a hálózatot és kiváló a jel de amikor fel a akarok lépni a netre azt írja a pl:mozilla Nincs kapcsolat!Ez mitől lehet,mit kell beállítanom!A segítséget köszönöm! :O

    [ Szerkesztve ]

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák