Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sbazsi

    veterán

    válasz nagyarmand #23 üzenetére

    A rögzítéshez kell a gép.

    Tehát ha csak megfigyelni (kukkolni) akarsz, akkor ahhoz nem kell gép, bedugod a routerbe, meg persze adsz neki áramot, és látod az eseményeket. Kamera mellett lévő gép nélkül is tudod forgatni, meg távolról megfigyelni (és akár rögzíteni is)

    A rögzítéshez viszont kell egy gép. Ez lehet a helyszínen, vagy esetleg távolról is. Ha viszont távolról, akkor gyors uploaddal rendelkező internetkapcsolat szükséges. Ha bont a net/megszakad a kapcsolat vagy bármi, akkor amig nem lépsz be újra/töltöd újra az oldalt, nem rögzít.

    Tehát az nem működik, hogy felállítod a kamerát valahol, belevágsz egy 4/8 gigás SD kártyát, és ha kell visszanézed. Ehhez kell egy gép sajnos.

    Viszont ha van mellette gép, akkor lehet SD kártyára rögzíteni, feltenni FTP-re, emailben küldeni, vagy vinyóra menteni (annak a gépnek a vinyójára, amelyikkel belépsz) a doglokat.

    "a megfigyelt helyen nincs szükség PC-re"
    Ez csak annyiban igaz, hogy a távoli benézéshez nincs szükség pc-re. de a rögzítéshez igen.

    Ha nem akarsz rögzíteni, akkor megfelel, ha akarsz, akkor nem, vagy csak géppel. de akkor már jobb megoldások is vannak. igaz drágábban.

  • sbazsi

    veterán

    válasz nagyarmand #25 üzenetére

    Nem vagyok szakértő, csak van egy ilyen kamerám. Tehát más megoldásban én is csak leírás alapján tudnék segíteni.
    Távolról gépbekapcsolás nem tudom, hogy mi értelme, honnan fogod tudni, hogy rögzíteni kell :U
    Egyébként az már egy másik topic, ez alaplap függő. Meg talán router. De olyat sem csináltam még.

Új hozzászólás Aktív témák