Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Champipi #62815 üzenetére

    "azt gondolom ezektől egy büdös KG-ot nem lehet hízni, hanem a rendes edzéstől és a kajától lehet, meg a szteroidoktól"

    Teljesen egyet tudok érteni.

    Az már más kérdés, hogy mi a rendes edzés. Én az utóbbi időben teljesen elmentem az erőedzés felé. Nyilván egy gyűrűs, talajtornás edzés más, mint egy erőemelő terv, de az alapok igen hasonlóak. Dolgozz nagyon nagy intenzitással, alacsony volumennel és ismételd meg ezt minél gyakrabban. Ja, meg ne izomcsoportokban gondolkozz, hanem mozgási láncokban és az egész testedet dolgoztasd meg egy edzésen. Szerintem - hangsúlyozom, hogy ez csak személyes vélemény - erre jobban reagál a nagy átlag, mint a megszokott "4*10-es" volumenedzésre.

    Szerk.: Valami ilyesmiről beszélek: "Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy kezdők esetén a legjobb stratégia általában az, ha erőprogramokat végeznek akkor is, ha a cél elsősorban esztétikai jellegű. Hiába akar ugyanis valaki izomtömeget növelni, ha az abszolút értelemben alacsony intenzitás miatt az edzési inger csak korlátozott adaptációt kényszerít ki. Az erőszint fejlesztésére fókuszálás kezdő és középhaladó szinten is jelentős izomtömeg-növekedéssel jár, közép- és hosszútávon pedig a magasabb abszolút intenzitásra való képesség hálálja meg a befektetett munkát."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák