Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz macikos #574 üzenetére

    Egyrészt egyetértek, másrészt Afrikához képest mi is kurva gazdagok vagyunk, és tényleg el lehet gondolkodni, hogy jaj, nem retinadiszpléjes a mekkbúkom, meg jaj, ipad mini képe pixeles vagy épp sorban állunk 20 órát az új ájfonért és hasonlók... (Nem vagyok apple ellenes, nem kell félreérteni..) Szóval itthon is sok embernek ezek a legnagyobb problémái, nem csak az usákiában van ez így.

    A minap futottam bele ebbe a képbe a faszbúkon [link]. Jó, nem azért, tudom, hogy nagyon sok ilyen van a világban, csak amikor ilyet lát az ember, akár csak egy képen, akkor elgondolkozik, hogy tényleg az a legnagyobb probléma-e, hogy napi 50 vagy 60 deka csirkét eszik-e meg az ember.

    Viszont az ilyen multimilliomos/milliárdos celebektől mindig elképedek, hogy mi minden szarra el nem verik a pénzüket csupán azért, hogy mutogathassák, hogy ők gazdagok. Szerénység vagy alázat sehol, ami egy sportolótól elvárható lenne azért... Ez a fasz is azért vett terepjárót, hogy a kutyáját furikázza benne, semmi másra nem használja (ezt mondta). WTF :Y Beteg. És akkor az olajsejkekről nem is beszéltünk még, azok kb. ilyen kategória a négyzeten... :W

    Azonban vannak sportolók, akik tesznek is valamit, adományoznak a pénzükből, pl. Roger Federer. Ő ráadásul kurva profi, kurva gazdag, mégsem láttam még nagyképűsködni.... Biztos sok más sportoló és híresség is van, csak egy példa volt.

    Az a baj, hogy abból, amit az ember kap, vissza is kellene adni másoknak. És most teljesen mindegy, hogy miről van szó, hogy a családodnak, haverodnak vagy idegennek adsz vissza, vagy a társadalomnak, vagy akár az Afrikai éhezőknek. Ha valaki milliárdokat összekeres, akkor nem csak azon kellene gondolkodni, hogy melyik Bugattit vegye meg a jövő héten, hanem azon is, hogy közvetlen vagy közvetett módon miként segíthetne másoknak.

    És nem feltétlenül pénzről van szó.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák