Új hozzászólás Aktív témák

  • NorBuilder

    csendes tag

    Egyébként hagy tegyek egy észrevételt. Olvastam itt pár alkalommal a natúr tejsavó ízesítését fahéjjal. A fahéjról annyit szeretnék csak mondani, hogy a gyors inzulinszint növekedés ellen / a vércukorszint egyenletesen tartására szokták használni enyhe cukorbetegeknél, illetve diétában is van aki beveti. Miért használjuk a tejsavót, mint edzés utáni táplálékot? Mert ez hasznosul a leggyorsabban. Az inzulinreakció a elviszi a megfelelő helyre, hogy beépülhessen. A fahéjjal pont felszívódást és az inzulinszint emelkedését fogod lelassítani, tehát, mintha egy lassú felszívódású fehérjét (szója, borsó, kazein) innál meg az edzés után.

    Egyéb alkalmakkor szerintem teljesen okés, de pont edzés utánra nem ideális választás. Én pl olcsón tudok szerezni a Bolero-szerű italport. Ugyanazok az összetevők, csak úgymond "noname" a gyártó. Egy tasak 35-40 Ft és egy kávéskanálnyi púpos adaggal (nem teás) be lehet ízesíteni 7-8 alkalommal egy dupla adagos turmixot. A banános, az epres nagyon jó, de a sárgadinnyés őrületesen finom. :)

    Remélem nem sikerült beletaposnom senki lelkivilágába.

Új hozzászólás Aktív témák