Új hozzászólás Aktív témák

  • Casanova*

    veterán

    válasz God Vazzeg #21022 üzenetére

    legtöbb testépítő gyúrás után megiszik turmixot és go haza. én ennek a híve vagyok:

    ,,Amikor szálkásítasz akkor jobban preferálod a HIIT (magas intenzitású és intervallumú kardio) edzést, vagy elég csak a szokásos kardió ?
    Egyik sem. Ha a diétát 100%-ban tartod, akkor lényegtelen a futás. Ez egyszerű matek a kalóriákkal. Ha több kalóriát fogyasztasz, mint amennyit elégetsz, hízni fogsz, ha kevesebbet fogyni. A kardió égeti ugyan a kalóriákat, de ha már alapban megfelelően sakkozol a kalória bevitellel, nincs valós igény a kardió edzésekre, bár lehet hogy a zsír veszteség sokkal gyorsabban megy le, de a futás csak felesleges izom pazarlás, amit én nem engedhetek meg magamnak.,,

    K: Egy nap egyszer vagy kétszer kardióztál?

    DY: Én kétszer szoktam, de már akkor elkezdeném, amikor elindul a versenydiéta, majd ahogy közeledek az eseményhez, visszább vennék belőle, mert én csak zsír/kalóriaégetőnek használom. Ha már jól le vagyok pucolva és alacsony a testzsírom, akkor nincs rá szükségem.

    K: A napi kétszeri, legfeljebb 45 perces kardió is túl sok lenne?

    DY: Egyszerre általában 30-40 percig végeztem maximum, de azt is nagyon mérsékelten. Elvittem ilyenkor a kutyámat sétálni 40 percre. Ez egy alkalomnak számított. Ilyenkor csak sétáltam, és égettem a kalóriákat: ez pedig jobb, mint üldögélni. Ugyanakkor ez még nem volt megerőltető, így nem zavart bele a regenerációba és a lábedzést sem akadályozta.

    K: Egyetértenél azzal, hogy a HIT-et kardióként alkalmazzák?

    DY: Ez jót tehet talán a fittségednek, de nem biztos, hogy jobb zsírégetésre és az izmok megőrzésére.

    K: Egy nap egyszer vagy kétszer kardióztál?

    DY: Én kétszer szoktam, de már akkor elkezdeném, amikor elindul a versenydiéta, majd ahogy közeledek az eseményhez, visszább vennék belőle, mert én csak zsír/kalóriaégetőnek használom. Ha már jól le vagyok pucolva és alacsony a testzsírom, akkor nincs rá szükségem.

    Egy idő után már egyáltalán nem kell csinálnom. Igazából ahogy közeledik a verseny úgy viszem lefelé a kardió mennyiségét, ami éppen az ellenkezője annak, amit legtöbben csinálnak. Elszántan próbálnak zsírt veszíteni, de a végén már izmot égetnek; ezért nincs meg az a kemény kinézetük.

    K: Végezetül: mi mást csináltál még, ami segített elérni azt az ultraszáraz, szemcsés kondíciót, amit manapság oly ritkán látunk a színpadon?

    DY: Ez az edzés, a táplálkozás és az arra való odafigyelés eredménye, hogy már 3-4 héttel a verseny előtt készen álljak. Nem éheztetem magam, hogy feleslegesen izmot égessek, és nem kezdem magam agyamenten dehidratálni az utolsó hetekben, hogy minél több súlyt veszítsek.

    - szóval másfél óra edzés után az ember már éhezik,erre még fut fél órát. simán veszít az izomból. :K Ti tudjátok! fussat@k bazdmeg! szenvedjetek! :D

    [ Szerkesztve ]

    "Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Új hozzászólás Aktív témák