Új hozzászólás Aktív témák

  • BÁ Nutrition

    addikt

    válasz Zola007 #132036 üzenetére

    En nem igazan ertek egyet a cikkel. Meg a kovetkeztetesekkel se feltetlen.
    Azt nem tudom megmondani h nemetorszagban mennyi az akcios kola, de angliaban az 1,75os a teszkoban 2 font, akkor is ennyi volt mikor 450volt a font meg most is, szal ilyen 700-900ft korul. Ha le van akciozva akkor ezek az akciok szoktak ra lenni kb havonta 2x hogy egyet fizet kettot kap, ergo egy font azaz 340-450ft. Egy ideje elkezdtek azt h 1.66ert adnak 1db-ot vagy 2,5ert kettovel. Szal ilyen 500 ft kornyeke. Elvetve latok olyat ha valami olcsobb lehet mint otthon. Angliaban eddig ugy volt ingyenes a kiszallitas a myproteinnel ha 50 font felett vasaroltal, par honapja rendeltem utoljara kb majus szal nem tudom valtozott-e. Az arakat siman befolyasoljak eleg nagy mertekben az adotartalmak is, magyarorszagon van europa legmagasabb afaja, vagy top 2, de elelmiszerekben pont csokkent amennyire tudom, ez pl csirkecsocsben gondolom meglatszik. Az fizeteseket legjelentosebben a gdp hatarozza meg tobbek kozott, ami az orszag fejlettsegi szintjevel van osszefuggesben, ugyanaz a munkavallalo atlagosan 4x annyi erteket tud hasonlo befektett munkaval eloallitani, ezert annyival tobb is a fizu amit kiharcolhat maganak. De ennyivel tobbet is fizet a teljes szolgaltato rendszerben. Nyilvan a mondjuk marokkoban gyartott banant meg tajvani tv-ert nagysagrendileg hasonlo arat fizetsz. Ausztriaban es nemetorszagban azert olcsobb a lakhatas jelenleg mert rendkivul kemenyen szabalyozva van a piac, nem mondhatod azt a berlonek h kisfiam holnaptol ennyi a lakber. Magyarorszagon ez nem igy mukodik, igy eleg gyorsan lekovettek a berleti dijak a legujabb ingatlanboomot.. Es igen azert mert ez egy szabalyozatlan, fejletlen piac. Mondjuk a berek ugy latom megindultak felfele, de ehhez nagyon kellett h sokszazezer szakkepzett munkavallalo elhuzzon a faxba, es hiany alakuljon ki. Allami szabalyozasbol nagyon nehezen lehetne mukodokepesen felhuzni a bereket, lasd gorogorszag, szerintem senki nem szeretne azt nalunk ami ott van.. Osszessegeben ahhoz h jobban eljunk meg legalabb 2x ennyi idot le kell huzni az unioban szerintem es meg akkor se biztos h elerunk mondjuk egy 80-90%os azlagszintet, pedig a100 ugye ugy jon ki h anglia, nemetorszag, irorszag 120-130%on tolja, szal akkor is qrvara el lennenk maradva, csak tobb jutna ajfonra

    youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Új hozzászólás Aktív témák