Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    Topikgazda

    válasz reelc #762 üzenetére

    Masteries kombinációk. A csillagosok az AoM kieggel kreálhatóak.
    Grim Dawn Build Compendium VII itt találhatóak a buildek. Általában elég részletes levelingek. Amúgy itt a fórumon többen örömüket lelték abban, hogy mentek a saját fejük után, és nem követtek buildeket, mégis haladtak, eredményesek voltak. :)
    Rengeteg videó van a Youtubeon buildekkel, vagy játékmenettel.
    Tárgy adatbázis.

    Itt egy kép az alapjáték vs, AoM kieg adatairól.

    "Egy nagy sztori van benne,utána milyen lehetőségek vannak?"
    Szóval 3 nehézségi fokozat van, Normal/Veteran, Elite, Ultimate. Nő a loot fentebb, és csökkennek a resistjeid. 3x kell végigvinni a sztorit (szerintem unalmasabb a D3, amikor egy délután alatt bekapod többször ugyanazokat a pályarészeket, monstereket). A játékban nincs endgame tartalom, a Crucible DLC lesz az. Vannak Frakciók, van akikkel jóban leszel - nő a reputációd és hozzáférsz az egyre jobb cuccaihoz. Van akikkel rosszban: egyre több bajnokuk spawnol, majd végül a Nemesis ellenfelek, akik nagyon erősek. Szóval ha már nagyon "tápos" leszel, lehet vadászgatni rájuk, Ultimaten lesz érdemes.
    Devotion rendszer: csillagkép rendszer, ad paszív képességeket, resistanceot, stb. Nem olyan kiterjedt, mint a PoE, épp ezért nem is annyira bonyolult, de nagyon hasznos.

    "Gyors leveling?"
    Első karival nem fog menni.
    Vannak a frakcióknak tekercsei, amitől több XP-t kapsz, ha nekik dolgozol. Megmarad végig, nem lejárós.
    Ha végigvitted a kieget, akkor lesz az egyik frakciónál XP ital, ami 60 percig (vagy ha hamarabb meghalsz, addig) +100%XP-t ad.
    Szóval nem olyan a játék felépítése, hogy 2 nap alatt eléred a max szintet. Ez szerintem ki is nyírná a játékot. Farmolsz, fejlődsz, gyűjtögeted a komponenseket, stb. Minden cuccnak vannak követelményei is, pl.

    "Zónaspecikus item droppok?"
    Ezt úgy kell érteni, hogy adott területen spawnol bizonyos monster fajta (vagy bajnok, aki nevesítve van), és az dobhat olyat, amit csak ők dobnak. Pl. Ezeket Monster Infrequenstnek hívják. Persze magas fokozaton sima monstertől is eshet jobbfajta cucc.
    A Componentsek nagyon hasznosak még, megvan mi mit ad, és mibe lehet augmentálni.
    Eshetnek még receptek, amiből ruházatot, fegyvert, ékszert, komponenst, vagy Relicet lehet craftolni.

    "Valami nagy magyar összefoglaló mi mire jó,magyar tutorial videó?"
    Sajnos nincs. De ha a nagyon alap angolommal elboldogultam :) , akkor másnak is sikerülni fog, főleg, ha ARPGben jártas, mint te.

    Ha beakarod próbálni a játékot, csak az alapjátékot vedd meg leárazásban. Ha nem jön be, ennyit buksz.
    Van akiknek nem jön be - ez természetes.
    Nem olyan sokrétű és bonyolult, mint a PoE, viszont nem Diablo 3 féle faék bonyolultságú.

    Kis csapat készíti, sok patch volt már, új tartalmak is.
    Én amúgy a Diablo 3-ba többezer órát öltem, és a vége felé már elég kínlódás volt. A PoE 100 óra alatt van összesen 2 próbából, a Grim Dawn pedig 1096 óránál jár, és ez csak több lesz (ráadásul szólóban).

    A GD-t szólóban játszom mint sokan mások, akkor csatlakozok valakihez, ha tradelek. Ha van receptem a nyersanyagért és az áráért tudok kraftolni másnak, vagy tárgyat átadni - olyat ami nem quest tárgy vagy nem soulboundos.
    Vannak akik a Crucible DLC-t farmolják csapatban (a 3-ik, felső szintjét) - persze teljesen kiépült karival. Na, az az igazi looteső, és szép meló odáig eljuttatni egy karit, mégha pár cuccot csereberével is szerzel be.

    Amúgy van shared stash a karijaid között, quest tárgyat vagy soulboundost nem tudsz átadni másik karidnak, ill. pénzt. Ez utóbbi kijátszható, átadsz neki olyan cuccokat amiket elad, és lesz pénze.

    Ha van még kérdésed, kérdezz, remélem, nem rettentettelek el. :)
    Bocs, mindenkitől, hogy ilyen hosszú lett, szeretem ezt a játékot. Régen a Diablo 2 tetszett a legjobban, utána megismertem a Titan Questet, ami után már nem tudtam Diablo 2-őzni, mert annyira más és jobban bejövős lett. Aztán jött a Grim Dawn, ami megtartotta a TQ erényeit, és rátett pár lapáttal.

    A játék talán legnagyobb "hibája", hogy viszonylag kevesen ismerik.
    A csak a Diablo/Blizz fanok kitartanak a Diablonál.
    A PoEsek lehet kevésnek érzik.
    Mindezt nem bántásból írtam. :)
    De erről nem a játék tehet.

    Korábbi magyar teszt 1 és 2 és 3.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák