Aktív témák

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz Kalandor #49 üzenetére

    újcsipsz = újkrumpli :D

    Szieszta totyikba már ment de ide is beírom hátha valaki kedvetkap hozzá nekem bejött :

    Áldos a magyarság ősi áldozati étele. A „feláldozott” állat apróra vágott húsából készült, zöldségek, friss fűszerkeverék (például gyömbér, fahéj és szerecsendió) hozzáadásával. Szokás megkülönböztetni rövidlevű és hosszúlevű áldosokat (azaz pörkölteket és leveseket).

    Hozzávalók : 1 kg marhahús ( szürke better de nem mindenki millionaire ) , 1 kg new krumpli ( újcsipsz nem jött be :) ) ,1 darab húsos szalonna , 1 fej vörőshagyma ,6 gerezd fokhagyma, 2 db sárgarépa , 1 fehér répa , 10 dkg savanyúkáposzta , egy csokor friss petrezselyem , só,bors,édesnemes piros paprika,kömény,tárkony,házi méz.

    Elkészítés :

    A bográcsot kellően felmelegítem utána beledobom a felkockázott szalonnát amint kiereszti a zsírját hozzáteszem a felkockázott vörőshagymát és 4 gerezd fokhagymát amit alaposan összetörtem ..amint üveges a hagyma mehet rá a nagyobb kockákra vágott hús és közvetlen útána egy adag só is ,hogy levet eresszen .Amikor már lett egy kis színe a húsnak akkor mehet rá a pirospaprika és a bors és rövid ideig pirítom nem túl soká mert a pirospaprika megkeseredik , pár perc után hozzáöntök annyi vízet ,hogy elepje a hús és rakok hozzá némi köményt és tárkonyt is . Fözni bográcsban úgy kell ,hogy határozottan bugyogjon a gulyásunk de ne forrjon mert akkor hamar elfő a leve ! Fözni kb 2-2.5 órát kell a húst közben arra figyelek ,hogy a levét szinten tartom és kicsit markáns szine legyen . Amikor a hús már közelit a ehető stádiumhoz akkor hozzáadom a savanyúkáposztát leve nélkül ( aki nem szereti az ne tegyen bele káposztát én igy láttam egy táltos fickótól )és rá 20 percre a sárga és fehér répát és a petrezselymet és hozzáadok kb 4-5 leveses kanál mézet ( ez hozza ki az ízeket és kap egy aranysárga színárnyalatot is az étel ) és késszrefözőm , ami akkor jó ha megpuhultak a zöldségek és kicsit sürübb a leve !

    A házi cipókenyér remekül illik hozzá de figyelem amikor kitálaljátok hagyátok kicsit hülni amikor már nem tűzforró akkor jobban kijönnek az ízek !

    Jóétvágyat

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Aktív témák