Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    Megmutatom, hogy milyen lett szórványosan felhős időben a GPS-vételem (Star U920+, beépített MT6620 GPS-csip, A-GPS), miután a bélyegantennára rátettem egy kicsit nagyobb összehajtogatott alufólia darabkát, majd a széleken a műanyag hátlapra ragasztottam Pattex-szel:

    Az alábbi képen látható, hogy 10 műholdat sikerült befogni (kb. 26 mp alatt!), bár a jelerősség nem a legjobb, 10-25 között mozog (a mértékegysége mi is ennek, vagy csak sima viszonyítási szám?)

    Ezen a képen a pontosság az érdekes: 27 m körüli. Egy idő után lement 20 m körülire. Nem vagyok vele megelégedve, bár a korábbi 40-50 méternél jobb.

    A moddingot csak később tudom megmutatni, amikor újra szétszedem a telót, hogy az alufóliát rézdrótra cseréljem.

    Összehasonlítási alapként beteszem a BTGP-38KM 65 csatornás Bluetooth GPS-sel kapott helyzetet (a közelben, kicsit később). A 3 méteres pontosság azért már szebben néz ki!
    Ami egyből feltűnt: a jelerősségek kb. kétszer akkorák, mint a beépített GPS-sel: 30-45 között!

    (Egyébként ez a külső GPS-vevő is néha elég nehezen talál jelet, és meg-megszakad.)

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

Új hozzászólás Aktív témák