Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz [Prolixus] #29 üzenetére

    Én egy szóval sem beszéltem célirányos módosításról. Ha célirányosan, tervezetten viszünk be egy gént egy előre megválasztott helyre, akkor annak nagyjából felmérhetőek a következményei. Nyilván van valamekkora veszélye ennek is, de jóval kevesebb, mintha véletlenszerű helyeken jól megszórjuk a genomot általunk kevéssé ismert dolgokkal.

    "A GMO vitában viszont nem ez megy, hanem egy nem azonosított mértékű, valószínűleg minimális veszély miatt csuklóból tiltják az egészet számos országban. Ez az ami elfogadhatatlan."

    Már miért lenne elfogadhatatlan. Mert nekem nem tetszik? Miből gondolod, hogy azért tiltják, mert egyeseknek zsigeri érzéseik vannak ezzel kapcsolatban? Lehet, hogy gazdasági okai vannak, az is lehet, hogy úgy látják, hogy nincs megfelelően szabályozva a dolog.

    "pl. olyan GM növények ellenőrzése egészségkárosító szempontból, amelyeket műanyag alapanyag termelésre használnának"

    Ezt a részét félreértetted. Pont azt írtam, hogy külön tesztek kellenek műanyag alapanyagoknak, és külön tesztek élelmiszernek, mert a kettő nagyon nem egy kategória, és nyilván ha nem élelmiszerbe kerül a cucc, akkor nem kell annyira tesztelni.

    "Szóval az élelmiszeripari GM növények humán tesztelése sem lenne piskóta, nemhogy az egyéb, "kiegészítő" dolgoké. Természetesen erre nem az a megoldás, hogy akkor inkább ne is legyen GM termék."

    Persze, hogy nem az. Az, hogy a GM terméket fejlesztő cég végezze el a teszteket, és fizessen érte, ha azt akarja, hogy engedélyezzék, amit legyártott. Amennyire én tudom összehasonlíthatatlanul többe kerül egy GM termék bevezetése, mint egy gyógyszeré, szóval nem hallnak bele abba a plusz fél milliárd forintba, ami a klinikai kísérleteket jelentené.

    "Az idecitált phocomeliát okozó thalidomid (Contergan botrány) még mindig forgalomban van, mert amúgy egy jó gyógyszer. Természetesen nem az eredeti indikációban használják, és nem adható terhes nőknek."

    Nyilván, csak a cég gondolom nem keveset bukott azzal, hogy nem került be a mellékhatások közé a dolog, és ha jól emlékszem 10.000 gyerek született nyomorékként.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák