Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonio

    senior tag

    válasz Kékes525 #1 üzenetére

    Szia, nem gondoltam volna hogy a prohardveren találok egy ilyen topicot, de inkább az a furcsa hogy még 1 hozzászólás se volt :)
    Akkor azzal kezdeném én határozottan ellenzem (meg szerintem bármilyen normális –kicsit is informált-ember ugyanezt teszi).

    Lehet hosszabban írok (most van időm), pedig ez pont az a téma amivel nem foglalkozok napi szinten mert azt hittem egyértelműek a negatív oldalai GMO-nak mindenki számára és –még- hivatalosan ez az álláspont az EU –ban de legalább is Magyarországon. Bár a fekete felhők gyülekeznek, de szerintem emberek 99 % nak fogalma sincs erről. Értem ez alatt a hátérben szerveződő TTIP –t (Transzatlanni partnerség)… de most maradjunk a témánál.

    1. „nincs védhető tudományos érv ellene” első pontnak vettem, elsősorban azért mert ennek sose néztem utána, nem tudok érdemben véleményt formálni másrészt, tulajdonképpen ennek van jelent pillanatban a legkisebb „tétje”. Feltételezem, azért sincs védhető tudományos érv, mert egyszerűen nincs meg a tudományos ismeret/tapasztalati háttér, amivel meg lehetne jósolni/kimutatni a lehetséges következményeket. Tehát még egy nyomorult működő „képletet” se tudnak írni, amivel egy szuperszámítógép előre, tudná jósolni mi lesz a várható hatása, egy mesterségesen létrehozott genom bejuttatásának a „természetes” ökoszisztémába. Ehhez képest egy időjárási előrejelző program lineáris 1x1.

    Tehát a következmények beláthatatlanok és ennél jobb magyar szó nincsen erre. Jellemzően ezek a dolgok előre nem láthatóak, csak utólag lehet visszavezetni őket, de akkor lehet már késő. Az ökoszisztéma egy elég összetett kényes jószág minden inputra valami outputtal felel, hogy megtartsa az egyensúlyt. Akárcsak az emberi szervezetnél homoesztázisról beszélünk ugyanez igaz a természetre is.

    Számtalan kirívó eset van amikor is látszik hogy az emberi butaság miatt az ökoszisztéma hogyan kompenzál. Az egyik ilyen Kínában esett meg mikor is 1958 környékén Mao Négy Kártevő néven „közegészségügyi kampányt” hirdetett: ki kellett irtani a verebeket, a patkányokat, a moszkitókat és a legyeket. Elsőként a verebek kerültek sorra mert hogy „felcsipegeti a magokat a dolgozó nép elöl … nosza ki is irtották az egész országból. Boldog boldogtalan verebet irtott. A természet is hamar reagált az új helyzetre és el is szaporodtak a veréb által kordában tartott kártevők, és ez elkövetkező években nem hivatalos becslések szerint 20-45 millió ember halt éhen. Egy ökoszisztémából bármelyik elem kivétel láncreakciót indít el, ha pl egy csúcsragadozó eltűnik, az adott ökoszisztémából annak hatása végig gyűrűzik az egész rendszeren. pl farkasok eltűnése/kiirtása a yellowston parkból, növényevők elszaporodnak, megszűnik a ragadozók miatti vándorlás/mozgás, teljes területeken kiirtják a friss fa hajtásokat, fa állomány totális pusztulása elöregedése, hódok eltűnnek (hódok által generált állóvizek eltűnnek további láncreakciók ….

    Csak azt akartam érzékeltetni még ma se tudjuk biztosan előre jelezni (talán ezt már igen) ha 1db elem kikerül/bekerül/megváltozik a rendszerben, akkor mi az esélye hogy egy genom szinten történt változás mely végtelen számú mutációt és azok további hatványozott változást generálhatnak az ökoszisztémában előre kimutat bárki? + az összes tudós/intézet kilóra meg van véve, akik nem azoknak a véleménye a fősodratú médiába sosem jut el hiszen azt ugyanaz az „erő” igazgatja.

    érdekesség a növények nemesítése/módosítása a kártevőkkel szembeni ellenálló képesség növelésére azt takarja hogy az adott növényt az adott kártevő ne tekintse tápláléknak (pl olyan toxinokat egyéb mérgező anyagokat növelnek a növényben ami eredetileg is megtalálható benn csak kisebb mértékben, hogy már a kártevő se tekinti „tápláléknak” persze mi emberek azért megesszük …

    2. GMO elsősorban hatalmi/pénzhatalmi/geopolitikai eszköz fegyver. „"Ha uralod az élelmezési láncot, uralod a világ népességét" – H. Kissinger”. Nem azért van, hogy megoldja az éhezést illetve az élelmezést pont ellenkezőleg. Étsd.: „Egy négyfős amerikai családban havonta mintegy 50 kg étel kerül a szemetesbe. Nagy-Brittaniában a megvásárolt élelmiszer harmada - évente összesen 5-6 millió tonna - végzi így. Becslések szerint Svédországban egy kisgyerekes család a megvásárolt élelmiszer negyedét dobja ki, a teljes élelmiszerláncban pedig az élelmiszer közel 50%-a megy veszendőbe.”

    Talán gazdaságpolitikával/logisztikával/ de leginkább az emberi fejekben való rendrakással lehetne megoldani az élelmezési problémákat, viszont ez megint egy másik hosszú téma.
    Meg kell említeni -a GMO tól független is létező probléma- a növények monokultúrákban való termesztését. Ilyenkor mikor is egy adott területen csak egy növény van a specializált kártevők hatványozottan vannak jelen, hiszen táplálék van dögivel, ez ellen szinte csak vegyi védekezés folyik.

    Nos hogy is van ez?
    Ideális cél: GMO érdekelt vállalat szempontjából erre törekszenek: (USA innen nézve szerintem már elvesztette a harcot ott nem találsz már tiszta vetőmagot)

    =>Földön mindenhol csak az általuk kifejlesztett génmódosított növényeket ültetik, amik után ők ,a vételáron felül, szabadalmi díjat is szednek, a természetes fajták eltűnnek (mivel a módosított növények megváltoztatják a talaj PH értékét az őshonos növényzet eltűnik, tehát ha akarsz sem tudsz már mást ültetni). A növényeket csak az általuk gyártott műtrágyákkal és rovarirtókkal lehet kezelni/életben tartani, az állatokat pedig az általuk gyártott hormonokkal. Ez által az egész élelmezés lánc irányítható befolyásolható és egy cég kezében összpontosul, hihetetlen befolyási monpol helyzetet teremtve. Ez ma már világosan látható. És ez a GMO fő veszélye ezért kell elsősorban aggódni per pillanat.

    Egy jó kis videót láttam ez ügyben - sajna nem mentettem el- ahol is egy amerikai monokultúrás GMO kukorica termesztő mondta el a gondjait drága a mag/a vegyszer, de ellenben a termés így is gyatra, de nincs mit tenni ez van, mást nem lehet kapni (kicsit sarkítva a sztorit). Ellenben mexikói kollégája ugyancsak kukoricát termel, de a monokultúrát ellensúlyozván, több specifikusan összeválogatott haszonnövényt termelt együtt egy terülten a kukoricával (nem emlékszem már csak mondok valamit kukorica, tök, uborka,) a lényeg hogy egyáltalán nem használ semmilyen vegyszert és ellenben (persze időjárástól függően) jó a termésátlag. Így is lehet csinálni.

    A legnagyobb veszély, EU ban Magyaroszágon ha a rendszerbe úgy kerül GMO vetőmag hogy nem is tudunk róla. EU még ilyen szempontból biztonságos. De miután Amerikai segédlettel megbuktatott Ukrán vezetés helyett jelenleg totális amerikai befolyás alatt álló bábok „vezetik” az Ukrán embereket, és ott találhatóak Európa legjobb minőségű termőföldjei, igen nagy az esély hogy ott már amerikai GMO s szennyezés megtörtént. Ez –is- lehetett az egyik ok amiért Ukrajnát USA befolyás alá „kellett” tenniük.
    Ha TTIP el lesz fogadva akkor meg aztán ... de nem abba bele se merek gondolni, az tényleg már a vég ...

    Tehát a GMO -de inkább a mögötte húzódó irányító erő- mint „jelenség” bolygónk, a természet, az emberiség, az egészséges élethez fűződő emberi jog első számú ellensége!
    Még lehetne taglalni de így ennyi elég elsőre.

    Szóval én ellenzem!
    „Mást nem tudok kérem kapcsolja ki” :D

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Új hozzászólás Aktív témák