Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleman

    addikt

    válasz frank04 #22494 üzenetére

    Testformából én is a Stratot preferálom, ülve sokkal kényelmesebb, a szarva felfekszik a mellkasodra, nem úgy, mint a kisebb Les Paul. Állva majdnem mindegy, milyen formájú.
    A nyakat te érzed, hogy neked mi áll kézre, az Ibanez RG-k nyaka valóban nagyon vékony, a fent linkelt Cort is ugyanolyan. A Fenderek modern C nyaka kicsit húsosabb, nekem az a kedvencem, viszont az Ibanez SA-k és Chapmanek nyaka más profilú, széles és húsos, személy szerint nekem nem kényelmes. A Gibsonok tradicionális (=keskeny és vastag) nyakprofilja nekem meglepően kényelmes, tehát mégsem ennyire egyszerű, tolómérővel nem lehet mérni a kényelmet. Plusz szempont, hogy natúr vagy lakkozott-e a nyak, ez is egyéni preferencia kérdése, ahogy a rózsafa vagy jávor fogólap is. Ezért javasoltam, hogy sok gitárt markolj meg, mert ha valami azonnal megfog, később sem fogod megbánni, míg ha kép és leírás alapján beleszeretsz valamibe, élőben csalódást okozhat.
    A nyak hossza, vagyis a menzúra a Strat jellegű gitárokon szinte mindig 25.5"-os, a húrmagasság állítható.

Új hozzászólás Aktív témák