Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz Imco #557 üzenetére

    "...Ha nincs ingyért és nincs pénzed akkor marad a lopás!..."

    Ha azt is ilyen lazán lekezeled amikor tőled-tőletek lopnak (a saját magad által írt SW-t pl.), akkor te vagy az önzetlenség mintaképe. De akkor miből élsz? Vagy te is úgy lopsz össze mindent? Elromlik otthon a TV, lopsz másikat. Jó ötlet, lopjuk körbe egymást. És majd mondjuk azt, hogy ez csak megélhetési lopás. És ki fog új értéket előállítani?
    GDB 30ezer Ft. A demo ha jól tudom ingyenes, hogy ne legyen zsákbamacska. Ha az elveszett adatok ennyit sem érnek tehát az elveszett adatok reprodukálása ennél olcsóbban megoldható, akkor azt kell választani. A GDB sem mindenható, némi gyakorlatot azért igényel a használata. A profi adatmentő progik amúgy nem is kerülnek kereskedelmi forgalomba, amelyik mégis, ahhoz meg rendes HW védelem van. Ha az adatok értékesebbek az adatmentés díjánál akkor szakember segítségét célszerű igénybe venni. Igazi adatmentő cégek (nem a sarki PC boltra gondolok) saját fejlesztésű programokat használnak amelyek érthető okokból nem kerülnek kereskedelmi forgalomba. Amúgy vannak ingyenes próbálkozások is (pl. testdisk, vagy célorientált progik mindenféle undelete, scanner progik melyek RAW módban állítanak vissza a felületről), de azért sokat nem lehet várni ezektől a progiktól. A GDB nem ingyenes, márpedig most abban a topikban vagyunk. A SW lopást nem javasolnám.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz stichelbaut #568 üzenetére

    Jó esélyed van, hogy az adataid még mind megvannak. Olyan megoldást válassz amely biztosan nem nyúl az eredeti eszközhöz. Szerencse, hogy most a windows nem látja, ezért az nem is fog rá firkálni. Ha mégis próbálkoznál a közvetlen írással (pl. MBR javítás, de nem én javasoltam :B ) akkor előtte kellene egy teljes másolatot készíteni a HDD-ről. Amúgy a GDB is jó ötlet. Már a demo verzió is megmutatja, hogy mire számíthatsz.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Új hozzászólás Aktív témák