Új hozzászólás Aktív témák

  • ChrYsler

    aktív tag

    Sziasztok!

    Én is leírom már a tapasztalatomat, hátha valakinek segít a döntésben. ;)
    Még karácsony előtt sikerült beszereznem egy ''régi verziós'' 3600-as darabot. A hangfalkészletet a Gephaz.hu-nál vettem meg, ott volt lehetőség a kipróbálásra is.
    Megmondom őszintén mikor ott hallgattam discmanről, akkor annyira nagyon nem tetszett a hangja, vagyis bizonyos zenéknél jobban, bizonyosaknál kevésbé tetszett. Elég nagy gondban is voltam, hogy mit csináljak. Vegyem, vagy ne? :O
    Aztán elmentem az MM-be is, szerencsémre ki volt téve a próbapolcra. Végre össze tudtam hasonlítani más hangfalcuccokkal is a hangját. Több Logitech hangfal volt körülötte, főleg az érdekelt, hogy Logitech-kel mennyire veszi fel a versenyt.
    Az egyik Logitech a Z3-as volt. Annyi kiderült számomra, hogy 2.1-ben a Z3 gyönyörűen szól! Nagyon szépek a magasai, de a mélyei is. Egyedül az volt vele a gond, hogy egy bizonyos hangerő felett már eléggé torzított. Mindenesetre ha valaki egy JÓ 2.1-esben gondolkodik, egy kis helyre (mondjuk egy PC mellé), akkor annak bátran ajánlom a Z3-at.

    Na de ne térjünk el a tárgytól. Nem akarom rabolni az időt, nagyon nagy különbséget nem tapasztaltam a Logitech-ek (2.1, 5.1) és a Genius 5.1 között hangminőségre. Bizonyos zenéknél mintha a Z3 szólt volna szebben, másikaknál a HT. Egyértelmű kategóriát sem tudtam megállapítani, hogy akkor a klasszikus zenék mondjuk a Logitech-en szólnak szebben, a ''diszkó'' zenék meg mondjuk a Genius-on. Talán annyit sikerült megállapítani, hogy a monumentálisabb, több hangszerrel szerelt zenék a Geniuson szóltak valamivel szebben. Pedig ott voltam, vagy 3 órát! :D

    Lényeg a lényeg, a teszt utáni napon meg is vettem a Geniust. :)
    (Mellesleg megjegyezném, hogy a MediaMarkt-ban 10K-val többe került a hangfal, mint a Gepháznál.)

    Nagy nehezen hazavittem (metró, vonat, stb.) otthon összeraktam, azóta is gond nélkül használom. A topicot olvasva én is lecseréltem a hangfalkábeleket, igaz nagy javulást nem tapasztaltam, de a kábelek legalább így hosszabbak, jobban el tudtam rendezni a szobában a motyót. :)

    Akinek kételyei vannak: nyugodtan vegye meg, tényleg nagyon jól szól! Zenehallgatáshoz is, és DVD filmekhez is tökéletes. A Gyűrűk urát pl. ezzel a szettel néztem meg, hát elég durván szólt bizonyos jeleneteknél, vissza is kellett venni a hangerőt, olyan félelmetes volt. :DDD

    Hogy a negatívumokról is beszéljek, én 2 dolgot találtam mindössze. Az egyik, hogy még a centernél, a frontoknál és a sorround hangszóróknál egy vastagabb hangfalkábelt gond nélkül lehet csatlakoztatni, addig a mélynyomónál már probléma van. Ez abból adódik, hogy a leszorító (piros-fekete) nyomópöcköket nem lehet teljesen benyomni, mert a burkolaton nincs nekik hely vágva. A többinél ez megoldott, ennél viszont így csak kb. félig-háromnegyedig lehet kinyitni a pofákat. Egy vastagabb kábelt (0,75) már elég nehezen lehet belegyömöszölni abba a kis résbe.
    A másik észrevett negatívum(?), hogy a SONY távirányítóval tökéletesen ütközik, azaz a TV távirányítójának bizonyos gombjaival el lehet némítani a Geniust, valamelyikkel meg le lehet venni a hangerőt.
    Igen, ez még hasznos is lehetne - gondoltam - nem kellene 2 távirányító, de ezen két funkción kívül nem sikerült mást elérnem a hangfalon.

    Összefoglalva bátran merem ajánlani mindenkinek a szettet, aki szeret zenét hallgatni, és DVD filmet is szokott nézni. Hangja tényleg szinte csak attól függ, hogy mivel van meghajtva. ;)

    Üdv

    ChrYsler

Új hozzászólás Aktív témák