Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz zaki1 #633 üzenetére

    Szia! Próbálgattam még egy kicsit és a következőkre jutottam:

    (keresőszavak a később jövőknek: Logitech F310 xinput directinput XP Windows 7)

    Az F310 képes kezelni az xinput és a directinput szabványt is. A xinput újabb szabvány, a lentebb linkelt oldal szerint az Xbox kontrollerhez lett kifejlesztve, bővebb funkcionalitása van egy kicsivel (bal-jobb ravasz külön működik, van rezgés, és nem kell konfigurálni, a játék kapásból tudja ostani a gombokat). [link]

    Az F310 alján van egy kapcsoló, itt tudsz váltani az xinput és directinput módok között.

    Win7 alatt plug and play módon működik mindkettő módban, bedugod, felismeri, örülsz. A két mód közötti váltáshoz elég a kapcsolót átkapcsolni, ki sem kell húzni.

    XP alatt a directinput mód plug and play módon működik, ahogy bedugod "Logitech Dual Action"-ként ismeri fel, tehát működik XP alatt. Eddig próbáltam, játékot nem indítottam vele, de szerintem működik.

    XP alatt az xinput módhoz kell egy frissítés ami a következő link alatt található: [link]. A frissítést nem próbáltam, netes tapasztalatok szerint működik.

    A gamepadhoz kapsz egy kezelő szoftvert, ezt tekinthetjük egy harmadik módnak, mert a szoftverrel billentyűlenyomásokat tudsz a kontoller gombjaihoz rendelni, így használható olyan játékokhoz, amik egyébként a gamepadot nem támogatják, csak a billentyűzetet.

Új hozzászólás Aktív témák