Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RefeeZ

    tag

    Sziasztok!

    Volna pár kérdésem. Kinéztem magamnak egy Asics Gel Pulse 7-es cipőt. A boltban ilyen 32k körül mozog, ami orbitálisan soknak tűnik érte. Van a cipővel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Illetve esetleg tanácsa, hogy milyen boltban lehetne ennél valamivel olcsóbban hozzájutni? A kiszemelt cél a félmaraton, ehhez mérten heti ~50-70km futásra kell majd.

    A milyen hátizsákot vegyek kérdés itt is áll, mert bár övtáskába is épp úgy elférnének a dolgaim, szívesebben hordoznék a hátamon felszerelést.

    Zene: szeretnék bluetooth fejhallgatót venni. Fut ilyennel esetleg valaki? Márka, típus, tapasztalatok érdekelnének. Ami fontos volna, hogy hallgatható hangminősége legyen és minél több zajt zárjon ki - ha elütnek, magamra vetek, mint a föld nélküli paraszt. Ja, és nem volna baj, ha nem esne le az ember fejéről, de gondolom ezt mondanom sem kell.

    A válaszaitokat előre is hálásan köszönöm!

  • RefeeZ

    tag

    Sziasztok!

    joysefke posztjával erősen egybevágó kérdésem lenne. Annyi a különbség, hogy én nem terepen tervezem futni a kilométereim nagyját, és valamivel több pénzt gondoltam a dologra szánni. Nagyjából 30-60e forintot, annak függvényében, hogy a drágább óra tud-e ár/értékben annyival többet, mint egy valamivel olcsóbb.

    Én TomTom órákat néztem eddig, de természetesen nem ragaszkodom a márkához. A TomTom Runner 2 nem tűnt rossznak, és a Spark 2 sem. Van ezekkel tapasztalatotok esetleg?

    A kérdés tehát az, hogy amit joysefke-nek ajánlottatok eddig, azon felül milyen órákban érdemes gondolkodni?

  • RefeeZ

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég volt szó a fejlámpákról. Múltkor futottam egy ismerősömmel, neki testlámpája volt. Szimpatikusnak tűnt. Nem tudom, hogy ez direkt futóknak szánt cikk-e, de érdekelne, hogy használtatok-e már ilyesmit, milyen élmény volt, és persze milyet ajánlanátok belőle, ha jó volt? :)

    Köszi előre is!

  • RefeeZ

    tag

    válasz Peterhappy #27388 üzenetére

    Kicsit necro jellegű lesz ez a hsz, de most jutottam el odáig, hogy elolvassam az augusztusi posztokat.

    Muszáj vagyok ajánlani, hogy less rá a Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport -ra. BT, remek minőségű muzsikát fogsz hallani, legnagyobb meglepetésedre ;) Mindössze annyival kell megbarátkozni, hogy "kváncsí"-val köszön el a hölgy, vagy hogy "ílien csí pó há'-val jelzi, hogy csatlakozott az első eszközhöz. Fura akcentusnak tűnik elsőre, tudom, de meglátod, barátságos.

    Más:

    Októberben készülök futni első maratonomat. Talán az utolsó is lesz, egyelőre nem tudom. Azt mondják, ha egyet teljesít az ember, a következőt is akarni fogja.Talán igazuk lesz. A lényeg, hogy van egy Asics cipőm, amivel sokáig ki voltam békülve, annak ellenére is, hogy néhány körmömnek búcsút intettem miatta(?). Nyilván egy fél számmal nagyobbat kellett volna választanom, de a kezdeti 5-10km-ek nem láttatták, hogy hosszabb távon miféle gondokat idézhet elő.

    Az a tervem, hogy elmegyek a Spuriba, meghallgatom, mit mondanak a futásomról, és annak alapján szerzem be a következő cipőmet, ügyelve arra, hogy legyen elég hely a lábujjaimnak. A kérdésem pedig az, hogy mit gondol(unk)tok fent említett helyről? Nyilván szakemberek foglalkoznak a vásárlókkal, és vélhetőleg megfelelő minőségű tanácsot adnak, de hátha nektek más a véleményetek/tapasztalatotok. Mire ügyeljek, ha hozzájuk fordulok? Kihez fordulhatnék esetleg helyettük? Mire figyeljek mindenképpen, mikor maratoni távot bíró cipőt nézek? Gyanítom, hogy a tompítása kulcs szempont lesz, mert iszonyú sok lépést teszek meg a 42k-n, és fokozottan fog számítani, hogy mennyi energiát nyel el, így óvva az ízületeimet, és a lelki békémet :)

    Minden építő jellegű javaslatot hálásan köszönök előre is!

  • RefeeZ

    tag

    Sziasztok!

    Októberben szeretnék maratont futni. Illetve fogok is, csak az a kérdés, hogy milyen eredménnyel. Éppen ezért kérdezek, mert vannak ismerőseim, akik ugyan végig tudták csinálni, de egy szenvedés volt nekik, ami után megmozdulni is nehezükre esett.

    Van még ~3,5 hetem addig, mert az utolsó hét már leginkább a pihenésről, regenerálódásról fog szólni. (Anemjóját!) Egy csomó kérdés van a fejemben, amiket talán már rég tisztán kellene látnom, de inkább kérdezek, mint halok meg hülyén :)

    Eddig a leghosszabb versenyem FM volt. Edzés közben futottam már ~23-24k-t, nagyjából 2:40 alatt, ami közel 7p/km. Ebben közrejátszott, hogy egy barátomat kértem meg, hogy biciklivel kísérjen. Közben megállt egyszer-kétszer, olyankor én is egyhelyben futottam. Reálisan azt érzem, hogy 6:30-as tempóban, végig futva, ugyanígy tudtam volna teljesíteni a távot, nyilván arányosan kevesebb idő alatt. A maratont szeretném 4:30 alatt mindenképpen, de inkább 4:15 alatt futni. Kicsit nehezíti a felkészülésemet, hogy kütyük nélkül futok, úgyhogy nem tudom km-re lebontva sem a pulzusomat, sem a sebességemet, csak egyben a teljes táv megtétele után az időből visszaszámolva egy átlagot. Ezzel nagyjából ki is vagyok békülve, nincs annyi fölösleges pénzem, hogy egy órára beruházzak. Amim van, azt inkább költeném cipőre.

    Felvetette a barátnőm, hogy szervezzek váltót a maratonom köré, ergo fussak egyéni maratont és legyek egy váltó első embere úgy, hogy minden váltótag velem futja a saját távját. Ez annyi könnyedséget jelentene, hogy ha esetleg megrogyok fejben, van mellettem valaki, aki "után" tudok futni. Láttok ebben rációt, vagy teljesen kuka hozzáállás?

    Frissítők: WizzAir-en (is) buta voltam, és hittem a szuperhjúmen képességeimben, meg abban, hogy rám nem hat a tűző nap. Hát rohadtul hatott. Corvinus után a rakparton ~13-nál jött el az a pont, mikor egy teljes frissítő zónát végig sétáltam, közben öntöttem a fejemre meg a torkomba a vizet, izót, amit volt. ~15-nél próbáltam életem első energiazseléjét. Valami powergel volt talán, lemon-lime ízű. Azért ezt a kombót vettem, mert hallottam róla, hogy a legtöbb túl édes, és összeragasztja az ember száját. Hát.. ez is. Egy fél kortyot toltam belőle és miután az ismerősöm sem kérte, kidobtam az első szembejövő kukába. Szörnyű volt. Én vagyok ovis kislány, vagy meg tudtok benne erősíteni, hogy van jobb módja az energiapótlásnak? Maratonra mindeképpen szeretnék egy kis sót vinni (állítólag a mekdonálcos kis tasakok pl. tök jók, ha magamnál tudom tartani őket úgy, hogy szárazak maradjanak). Ezen kívül meg szeretnék tanulni futva inni. :D Egyelőre csak gyalogolva tudok, de nem törném meg mindig a(zt az irtózatos!) tempómat, ha egy mód van rá.

    Tempó: úgy nézem, 4:15-ös maratoni tempó nagyjából ~6p/km-en jön ki. WizzAir-en valamivel 5:30 alatt mentem a kilómétereket, de nyilván ez fele táv, és a végére pont készen is voltam, mint a házifeladat. Jóllehet, 1:50 alatt szerettem volna futni a távot, és az első 10-12km-t ennek fényében is futottam, aztán lelassultam. Látom, hogy van 4:15-ös iramfutó, és a tervük 5:52-ről 6:07-re lassulva futni. Szólhat érv az egyenletes 6p/km-es tempó ellen/mellett az egyenletesen lassuló tempóval szemben? Nyilván iramfutóval az egyéni+váltó kérdése kiesne, nem lenne rá szükségem (hacsak a társaság miatt nem szerveznék mégis váltót).

    A SPAR-ig fennmaradó időben túl sokat semmin nem fogok tudni változtatni, de apróságok még beleférnek. Milyen ásványi anyagok és vitaminok bevitelét fokozzam, és milyen mértékig? Magnéziumot szoktak ajánlani, ha jól rémlik, hogy az izomgörcsöket lehetőségét minimalizáljuk, meg kalciumot, a csontokra. Szedtem egy időben NEM Forte-t, ami ízületvédőként funkcionál, ha jól tévedek. Ezen kívül van multivitaminom, ami viszonylag sok vitamint tartalmaz értelmes mennyiségben. Kihagytam bármi éltebevágót?

    Milyen diétabeli változtatásokat javasolnátok? Jelenleg nincs szigorú diétám. Figyelek rá, hogy ne a menzás mennyiségű iszonyú sok és rossz (gyors felszívódású) ch-t vigyem be, és legyen meg a megfelelő fehérje is. A zsírokkal viszonylag kevéssé törődök. Próbálom minimalizálni az olajat, amennyire lehet, de alkalmanként csúszik a majonéz vagy a sajt. Rostosabban ehetnék, az biztos, hogy az anyagcserém folyamatosan rendesen működjön. Kávé elhagyása javallott, vagy csak igyak több vizet, ha kávézok? Alkohol problémáim nincsenek, mosolyogva kibírom nélküle. Az izmokra mondjuk nem hiszem, hogy kihat, viszont dehidratál, ami nyilván kevéssé ideális.

    Pihenés: egyénre válogatja, valószínűleg. Én ~7 óra alvás után érzem magam kipihentnek, viszont éjszakánként gyakran kelek. Altatót biztosan nem fogok szedni, viszont hallottam, hogy vannak olyan melatonin-fokozók, amiket este szedve nyugodtabban tud kumni az ember. Ilyesmivel próbálkozott már valamelyikőtök? Vagy inkább ZENüljek egy kicsit, jógázzak, meditáljak?

    TL;DR
    Maratont fut a srác, csomó kérdés merült fel a koponyájában.

    Bármilyen építő jellegű válaszért hálás lennék!

    Köszöntem szépen!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák