Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Agony #59029 üzenetére

    Ez nagyon szep munka :C :R anno amikor mentel teljesitmeny diagnosztikara es adtak azt a generic edzestervet,abban is ilyet szeretett volna a csoka csinaltatni veled,persze nem ilyen pihenovel,hanem klasszikus resztavok. A sebesseg itt picit ovatosabb,mint a klasszikusnal,cserebe nem pihent labra mesz neki,mert a koztes "pihenok" azert fozik szepen a csulkoket :K Teljesen mas hatasa van a ket edzesmodszernek.
    Ilyen edzes utan ugyelj a szenhidrat visszatoltesre,mert ez nem az a laza zsiregetos zona ;] itt fogyaszt a test,mint a formula 1-es auto 100-on 100-at :DDD
    Felenk -3 volt meg kora delutan is,itt-ott csuszott es volt szel is (ugyhogy erzodott vagy -7nek) kisgatyaban romboltam,hat aki latott az nagyon nezte :DD
    17km benne 6x 1000m/1000m lazara terveztem az elso valtas 3:39-4:00 volt,de utana ugyanazzal az efforttal 3:30/3:50-et valtott,sot a legutolso visszafogva 3:28/3:45 lett (annak az elso 400metere 80mp alig erte a labam a foldet,szepen suhant...ott ahogy lattam h nem 84mp-n vagyok hanem a 3:20-as iramon direkt lassitottam,mert koran lenne meg cibalni)
    Holnap nekunk 15 x 200m/200m iparos melo 37-34 amit enged az ido,szogesben terveztuk,abban nem csuszik a palya :N (cserebe zero csillapitas fapad feeling).
    Zajlik az epitkezes itt is,kicsit hozzanyultam a testsulyhoz,na nem drasztikusan de a ket unnep azert erzodott. Nagyon enyhe deficitesre beszelunk 50-100kaloriarol

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz Agony #59029 üzenetére

    %HR-ben hova van belőve neked egy félmaraton verseny kb.?

    Illetve van ehhez valami általános érték, a gyakorlat szerint mi az a tartható tartomány, amit tudni kell, ami megfelelő edzéssel elérhető? Pontosan én sem tudom, mire akarok kilyukadni, leginkább az edzésmódszerekben rejlő különbségekre lennék kíváncsi. Te, meg Tom, meg még persze sokan egy brutál alapra építitek fel a sebességet, de én mindig is türelmetlen, meg lusta voltam, és inkább felülről próbáltam magam belegyömöszölni a versenytempóba.
    Nálam az a néhány alkalom az utóbbi évekből, amikor legalább 1 órát (~15 km-t) vagy félmaratont futottam felmérőnek, meg versenyen, az 91-93% átlagot adott. Na most lehet ez a két irány nem jelent jelentős különbséget a versenytempóhoz tartozó %HR-ben, max. annyi, hogy én egy méterrel sem tudnék többet ilyen intenzitáson (lásd pl. az ultrabalatonos próbálkozásaimat, ahol ugye hiába telnek el órák a szakaszok között, mégsem tudok visszatölteni rendesen, és nem tudok mondjuk 2x 15 km-t FM tempóban lefutni), míg ti könnyebben ki tudjátok ezt tolni, minimálisan visszafogva a lovakat. Röviden, vajon gazdaságosabban futtok ilyen intenzitáson is vagy ez nem lehetséges, a laktátküszöb az laktátküszöb.

Új hozzászólás Aktív témák