Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sipi700

    tag

    válasz Hi!King #58007 üzenetére

    Függetlenül attól, hogy a 10 másodpercben nem hiszek, inkább 5 mp, nekem ugyanazon a versenyen km-enként pont 10 mp-et sikerült javulnom egy Nike Zoom Fly-hoz képest. Egy biztos, semmit nem fejlődtem 1 év alatt, a covid miatt gyakorlatilag fél év kimaradt, pulzusgondok is voltak, 1 hónapot készültem a versenyre, amikor csak futóedzés volt, bringa, úszás nem és az edzéseim alapján az volt a cél, hogy közelítsem a tavalyi időt. Útvonal ugyanaz volt, a hőmérséklet hűvösebb, de szelesebb volt idén. Nincs 2 egyforma verseny és futás, lehetetlen így összehasonlítani cipőt is, én inkább időjárás javára írom, de edzőm szerint a cipő is javított az időmön. Szóval nehéz ezt megmondani így, hogy mennyi mp :(

  • Agony

    aktív tag

    válasz Hi!King #58007 üzenetére

    Én amikor párszor futottam karbonlapos cipőben, abszolút nem éreztem hogy gyorsabb lennék tőle.

    A Saucony Endorphin PRO-nál inkább éreztem a speedrollt, hogy könnyebben gördül a talp, de semmi nem volt meg abból a "POP érzésből", amit a karbonlapnak tulajdonítanak... ellenben annyira merevíti a cipő talpát, hogy 21K végére rendesen fájt a derekam, másnap ébredés után meg főleg... ilyen meg a full fapados Adidas Adios 3, 4 és 5 után se volt soha.

    A Vaporfly Next%-ben csak 3 félmaraton van, abból is kettő edzés. Gyorsulást ennél sem éreztem, viszont ennek nagyon puha, mármár szivacsszerű a talpa és a táv végére sokkal jobbnak éreztem a lábaimat. Tehát ugyanazt a tempót tudtam benne, amit beedzettem, semmivel se lettem gyorsabb, viszont az adott céltempót könnyebb volt fenntartani. Ha vesszük a Next%-nek tulajdonított +4-5%-os teljesítményt, akkor a beedzett 3:47-es tempó helyett 3:35-3:40 közötti FM-et kellett volna tudnom futni, ami esélytelen. ;]

    Úgyhogy szerintem az űrcipőktől kár csodát várni, futni nem fognak senki helyett, de ha az edzésmunka ott van mögött és a kitűzött célhoz már csak valmi hajszál hiányzik, akkor azt könnyen jelentheti egy jól megválasztott cipő. :K

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák