Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz borix #39030 üzenetére

    A Polar kutatasainak nagyresze nem szoftverbe ment, ahogy lentebb is irtam. A szoftverre a Strava egy nagysagrenddel tobbet tud kolteni, mint a Polar.

    while (!sleep) sheep++;

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz borix #39030 üzenetére

    Igazából ha én csinálnék sport órát, akkor csak a hardverre mennék, a szoftveres része meg platform lenne, amire bárki írhat kódot. Pl beletennék egy ARM-es processzort, arra egy minimál Linuxot, mondjuk Alpine-t, meg írnék drivereket, aztán annyi. Alap loggolás, ilyesmi lenne benne, a többit megoldják az opensource fejlesztők nekem ingyen és bérmentve. A Suunto-nál volt valami hasonló scriptelésre lehetőség, csak nagyon lebutítva, azért nem is foglalkoztam vele. Az okosórák közül egyre több támogatni fog ilyesmit, és ezek a sportórás cégek el fognak tűnni a süllyesztőben szerintem is. Valószínűleg csak azért vannak még talpon, mert annyira gyengék az aksik, és a harmadgyengénél nem nagyon tudnak komolyabb processzort betenni az órába anélkül, hogy az üzemidő ne essen nagyon vissza. Ez biztosan változni fog idővel. Magáról a Garminról az volt mindig a benyomásom, hogy olcsó és szar. Kinézetre az olcsóbb óráik is olyanok, műanyag kacat mind szakadós szíjjal, törő üveggel, pille könnyű súllyal, nincs bennük semmi anyag, eldobhatónak tervezik őket. Ezért sem vettem sosem Garmint, mert 60k árkategóriában annak idején a Suunto dupla súllyal, masszív kinézettel, pontos GPS-el fényévekkel jobb választásnak tűnt, és az idő egyelőre engem igazolt. Az hogy dupla vagy tripla áron tudnak valami hasonlót engem hidegen hagy. Szerintem a Garmin ami erősen túlárazott, kb. olyan szinten, mint az Apple tabletek, laptopok, telefonok terén. Gondolom jó a marketingjük, mert mindenki ilyet vesz, de a minőség továbbra is az alja. Hogy lehet, hogy az Ambit3 és az ezer éves V800 is lenyomja őket GPS terén, pedig minden évben ontják magukból az új órákat? [link]. A programozásuk sem más, spórolnak a fejlesztőkön is, mert csak a profit a lényeg, és amíg jó a nevük, és megy a hype, addig megveszik a termékeiket. Én biztos, hogy mindenkit lebeszélnék a Garminról, hiába Fénix 8 meg minden ugyanúgy, ahogy iPhone-t se vennék soha vagy iPad-et, vagy bármelyik rohadt almát, mert nálam az is a túlárazott szemét kategória.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák