Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #34045 üzenetére

    Kajának mindegy, hogy nyár vagy tél, legalábbis nekem. Távban a félmaratonra nem kell ennem, amennyiben előtte ettem (versenyekre olyan 500kcal-nyi müzlit szoktam enni előtte). Olyat tapasztaltam a múlt csütörtökön, hogy erős edzést abba kellett hagynom, mert elfogyott a kraft 20km környékén (kevés ebéd után, este futottam, ebben volt azt hiszem 13km maratoni pace és 3km LT, a második ilyenre nem volt erőm).
    Sima regeneráló tempóhoz azt hiszem olyan 30km-t simán tudnék csinálni, lehet, hogy többet, rég nem próbáltam ilyen típusú hosszú futást. De amint a fenti anyagokból látszik óriási a különbség, hogy pl 65% (regeneráló) vagy 90% (versenytempó) az a futás mert alacsony intenzitáson sokkal nagyobb a zsír felhasználása. Nálam ez kb 105 vs 162 pulzust jelent a szemléltetés kedvéért.
    A fellrnr azt is írja, hogy az izomban tárolt glikogént csak az az izom tudja elhasználni amelyikben tárolva van, ez is megmagyarázhatná az eltérést.
    Úgy tudom, hogy a profik is töltenek vissza szénhidrátot maratoni távon, ha biztosan menne nélküle akkor biztos kihagynák de én azt olvastam, hogy olyan 32-40 között valahol tipikusan kifogy az ember.
    A víz más, télen félmaraton megy nélküle, habár versenyen ott is 1-2 helyen iszom. Nyáron minden állomásnál 2 kortyot, de így is nehéz, 10km-n olyan kb 1-1.5 liter vizet vesztek (rég nem mértem). Még szerencsére sosem sikerült betegre dehidratáljam magam, nem várom, azt gondolom veszélyesebb a glikogénraktár ürülésénél.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák