Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mukibuci

    MODERÁTOR

    válasz bencze #29004 üzenetére

    grat mindenkinek

    nekem is hasonló élményem volt, csak egy egészen más tempóban. 24-5km-ig semmi gond nem volt, ott kezdett el rosszalkodni a hasam, 27nél félre is ültem hogy ok, ez ennyi volt, 6-7 perc relax után azért csak tovább mentem, ekkor azért már elég sokat belesétálva. utolsó 3-4km-re jött vissza némi erő, ott már nem volt semmi séta. a toi-toi-t én viszont nem kockáztattam meg, inkább szenvedtem összeszoritott fenékkel :D

    5:25 lett, ami ahhoz képest, hogy az elmúlt 12 hónapban összesen nem volt még 1000km, illetve örültem ha hetente 1, max 2 futás volt, nem olyan rossz, bár ennél sokkal jobb időt terveztem :U első maratonnak megteszi, innen van hova fejlődni :D

    nekem 300 méterrel többet mért a fr235

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bencze #29004 üzenetére

    Azért ez egy elég brutális idő így is. Ettől a gyomor-dologtól én is mindig félek, az izgalom belőlem is mindig így ‘jön ki’, de eddig egy verseny előtti hasmenéssel mindig megúsztam... A távot illetően meg én mindig akkor vagyok nyugodt, ha már a verseny közben kitáblázott km-ekhez képest összejön némi előny az órában, ilyenkor lehet azért egy-egy jobban kihúzott kanyarral is játszani. Volt már nekem is, hogy 350 m hiányzott a félmaratonhoz, én gondolkodás nélkül továbbfutottam a cél után. Nyilván lassabban megy a dolog a tömegen keresztül, de így is 1:57:20 lett az a félmaratonom a garmin szerint, míg a hivatalos idő akkor 1:55:30 volt. Ahogy utána beszélgettünk a többiekkel, mindenkinek kevesebb lett a log, mint a hivatalos táv... De futottam én már 19,4-es félmaratont is (utolsó pillanatban nem engedélyeztek útlezárást), és 9,4-es 10k-t (építkezés miatt lezárták a pálya egy részét) is.

    Mukibuci: Grat neked is, őszintén szólva én csak titkon dédelgetve merek a maratonra célt kitűzni, és hasonlóképpen azt próbálom tudatosítani magamban, hogy az első alkalommal a részvétel a fontos.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • norby_42

    aktív tag

    válasz bencze #29004 üzenetére

    Minden tiszteletem a kitartásodért. Görcsölő gyomorral ilyen időt futni... :C
    És persze mindenkinek, aki futott. Nekem jövő héttől kezdődik az alapozás, jövőre (megint) maraton a cél.

    Eat pasta, run fasta

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz bencze #29004 üzenetére

    Köszi!

    Semmi baj, én nem sajnálom, hogy most nem jött össze, lesz még rengeteg versenyem, meg edzésen is bármikor megjavíthatom, ha odáig jutok. Többet ad, ha megpróbálod inkább élvezni a versenyt kicsit és nem veszed véresen komolyan ezeket az időket.

    Kajával kapcsolatban, ha adhatok tanácsot, verseny előtt érdemes elmenni nagy dologra, ha tervezed az iso-t meg a gyümölcsöt, mert azok egy kicsit meghajtanak. Az izgalom ilyenkor amúgy is segíteni szokott, ahogy Péter is írja. A banán nekem kimondottan kinyírja a gyomrom hosszú távon, azért kerülöm is mostanában, inkább almát szoktam csak enni frissítőnél. Én ezen a versenyen most csak vizet ittam közben, és előtte meg utána fehér rizst ettem rántott hússal. Iso-t terveztem még be 5k-ra, ha energiával meg borulnék, de az kimaradt, és talán nem is hiányzott annyira. Írta valaki itt régebben (azt hiszem tomcica), hogy a sok rost nem célszerű, most megfogadtam a tanácsát azzal kiegészítve, hogy cukrosat sem ettem vagy ittam, és így megvoltam WC nélkül egész estig, ami baromi jó, mert általában fosok versenyen, mint a disznó. :DDD

    Ha 20ks versenyed van, vagy annál hosszabb, akkor mindenképp be kell venni előtte fél-egy órával kalciumot és magnéziumot, illetve 40k-nál esetleg verseny közben még egyet. Érdemes mellette pótolni a D-vitamint is, ha annyit napozol, mint én. Régebben én is görcsöltem néha, bár leginkább úszástól vagy nagyon hosszú bringázásoktól, futástól csak ritkán. Mióta így csinálom, azóta egyáltalán nincs ilyen problémám.

    Hidegrázás, hányinger nekem is volt egy kicsi 8k-nál. Dehidratációtól, sóhiánytól, túlmelegedéstől lehet szerintem, iso-val tudsz tenni ellene, de igazán csak verseny után múlik el, ha le tudsz hűlni.

    Próbáld ki a Mizuno wave rider-t is, ha keskeny egy kicsit a Saucony és vízhólyagot okoz, akkor szerintem neked is az lehet a cipőd. Az csak elől cseszteti oldalról a nagy lábujjat, ami meg elviselhető.

    Gratula neked is, szép ez az idő! :C

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák