Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz t1 #26030 üzenetére

    Azt aláírom, hogy a terep keményebb, mint az aszfalt, próbáltam tartani az aszfaltos tempót egy darabig, de fél-egy perccel gyengébbet tudtam csak menni, mint aszfalton úgy, hogy tényleg odatettem magam. Igazából nem ez volt a fő gond, mert lefutottam volna, aztán konstatálom, hogy hű bazzeg ez más, mint az aszfalt. A para az volt, hogy szerintem már előtte is volt valami a jobb lábammal, aztán ott teljesedhetett ki. Már az elejétől minden lépés fájt, harmad távnál meg mintha megszűnt volna a jobb lábfejem keringése, elkezdett zsibbadni az oxigén hiánytól, meg olyan érzés volt, mintha vizes cipőben futnék. Gondolom az volt az előjele ennek a mostani Ultrabalatonos dolognak, ahol meg egy szimpla hegymenet után, amilyet már százszor futottam gond nélkül, egyszer csak a másik lábamhoz képest háromszorosára duzzadtak a jobb lábfejemen az erek ilyen csípő, feszítő fájdalommal társulva. Tulképp az érsebész részben megmagyarázta, hogy az a bajom, hogy örököltem apámtól a billentyű hibára való hajlamot, plusz az ülő életmód az rendesen előhozza az ilyesmit, de arra nem kaptam választ, hogy miért alakult ez ki csak így hirtelen. Inkább úgy tűnt, mintha el se hinné a sztorit. Gondolom a többség már idős, aki hozzá jár, és ahhoz van szokva, hogy nekik évek alatt alakul ki a visszér a lábukon, nem csak úgy egyik napról a másikra. Azért kaptam hasznos infot is, pl hogy a diozmint az előírthoz képest 4x-es dózisban érdemes szedni és 1-2 hét után már érezni, hogy hat e. Aztán ha nem hat, akkor nyugodtan ki lehet dobni a maradékot, mert nem mindenkinek használ. Ez az info önmagában végülis megérte a 10k-t, amit fizettem fél óráért. A maradék az ultrahangos vizsgálaton kívül csak ilyen sablon szöveg, hogy fel kell polcolni, napi 3L-t inni kortyolgatva meg hogy kompressziós harisnya kell, meg ilyesmik. Szóval nem igazán kaptam választ arra, hogy ez most mennyire normális, hogy ilyen gyorsan kialakult, mitől lett így hirtelen, el fog e múlni, stb. de lehet, hogy erre nem igazán van válasza senkinek, aztán majd csak idővel derül ki. Lehet én vártam túl sokat ettől a kivizsgálástól. Valamennyire optimista vagyok, mert így 2 hét után már nem fáj az erek környéke, inkább csak feszít, szóval mintha javulna, meg kiderült az is, hogy nincs trombózisom és nem kell lemondanom a futásról. Azt hiszem az lesz, hogy szedem a gyógyszert, meg igyekszem betartani a többi dolgot, és mellette csinálok napi 2x5k kocogást, esetleg 10k tekerést reggel és este, amikor hűvös van, és a meleg nem terheli annyira. Néha majd beteszek hosszabb alapozós távokat is, aztán majd meglátjuk hosszú távon, hogy használ e a terápia. Az a néhány nagyobb tágulat, ami most kialakult, szerintem már nem múlik el, de talán a kisebbek visszahúzódnak, és jobb lesz valamivel. Na ennyit a nyűgjeimről, kicsit szomorú vagyok, hogy nem kaptam mindenre választ, de legalább örülés van, mert újra futhatok! :))

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák