Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz inf3rno #26011 üzenetére

    Ennél azért összetettebb. Idén kétszer-háromszor futottunk már bele, először a félmaratonon. Nem volt extrém meleg, de tűzött a nap. Két körre volt osztva a verseny, az első 10km-t 1:03-mal zártuk, ami teljesen optimálisnak tűnt, és nagyon úgy tűnt, hog menni is fog, semmi gond nem volt. A 11. km körül jött a rosszullét, konkrétan bele kellett sétálni, de még a megállás is felmerült. Szerencsére a frissítőpontok ellenére vittem magammal saját vizet is, illetve zselé is volt nálam, utóbbiból kapott egyet, illetve ivott, meg megmosta magát, de több, mint egy km lett, mire újra futni tudtunk, de a tempó már köszönőviszonyban sem volt a korábbival. 2-3 km-rel később odaadtam neki még egy zselét is, illetve közben volt egy frissítőpont, ott kapott hideg vizet is, talán az is segített. 2:18 lett a vége, ami első hivatalos félmaratonnak, kb egy éves futókarrierrel nem rossz, de előtte 3 héttel próbaképpen már mentünk egy laza félmaratont, az 2:21 lett, de talán nem is volt 150 fölött a pulzusa egyszer sem. Akkor direkt csak minimálisát frissítettünk, kétszer ittunk menet közben, de nagyon keveset, a nálunk tartott zseléket is a 21,1. km-nél toltuk csak direkt be, illetve akkor ittuk meg a vizeinket is (onnét még egy szűk km séta volt hazáig).

    A másik eset egy hosszabb edzésen jött elő, gondoltam beleteszünk pár 6:00 alatti km-t, (3 km 6:45 körüli bemelegítés, utána felváltva 5:40-es, és 6:40-es km-ek voltak a terv, ebből 4, ha nagyon jól megy, akkor 5. Korábbi edzések alapján elvileg mennie kellett volna az ötnek is... A negyedik gyors már igen nyögvenyelős lett neki, meg is bosszulta magát, jött megint a séta. Meleg is volt, nap is tűzött, ezúttal víz sem volt nálunk...

    Ez volt talán kedden, vasárnap közös futás volt a csapattal, már azon csodálkoztam, hogy bevállalta a 14 km-t, az első 7 km-en én vittem a csoportot, próbáltunk 6-os tempóra beállni, a fordulónál látszott, hogy nem fog ez mindenkinek menni, olyan 6:05-6:10 körül lehetett az átlagunk addigra. A csapatból a lányok mondták, hogy ők belesétálnak, két fiú ment volna tovább ugyanezzel a tempóval, én elköszöntem, és elmentem, mert kicsit gyorsultam volna még, páromtól úgy köszöntem el, hogy maradjon a csajokkal, de ő azt mondta, megpróbálja a fiúk tempóját tartani. Jó, hát 6:00 körül elvileg nagy gond nem lehet. Amikor én gyorsultam egy fél percet, majd 2-3 km múlva hátranéztem, és még mindig csak egy olyan 150-200 m-rel voltak lemaradva, az már gyanús volt, végül utánam 3 perccel értek be, nekem 1:21, nekik 1:24 lett a 14 km, tehát a végén bőven 6 alatt volt az összes km-ük, hogy kihozzák a 6:00-s átlagot az egészre... Elfáradt, de semmi gondja nem volt. Aznap borús idő volt, az elején szemetelt is az eső, a nap végig ki sem sütött.

    Harmadik eset egy 10 km-es verseny volt, az talán a rövidebb táv, és a részben erdőben futó pálya miatt nem volt olyan súlyos, de jó egy perccel lassabbat ment a saját legjobb idejénél, és borzasztóan ki is készült a végére (szemben a hideg-esős, legjobb idős 10 km-es futással, amit sikerült szépen beosztani).

    Szóval úgy néz ki, hogy a tűző napsütés és a fizikai terhelés egyszerre nem megy neki. Egyelőre más ötletem nem nagyon van, mint hogy igyekszünk az edzéseket ennek megfelelően igazítani (ha elkerülni nem tudjuk, akkor aznap rövidebbet megyünk), illetve nyárra nm tervezek neki komolyabb versenyt...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák