Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Peterhappy #25715 üzenetére

    Elvileg a V800-at folyamatosan frissítik még mindig, de van itt tulaj, aki többet tud mondani. Jó óra egyébként.

    A mellkaspántról itt van összehasonlítás, nekem nincs kedvem elolvasni: [link]

    A helyedben én a tanfolyamra szánt pénzt összedobnám a cipőre szánttal, aztán alkudnék egy kicsit a Nyúlcipős nénivel, és vennék 30k körül egy normális cipőt. De ez én vagyok, és nálam nem csak az ár számít, hanem az is, hogy fenntartsuk az olyan boltokat, mint a Nyúlcipő, vagy a Spuri. Nem találkoztam még azzal a kategóriával, hogy kezdőknek szánt cipő, szerintem egy cipő vagy jó, vagy rossz a lábadra. Szokták írni a többiek, ha találtak valami nagyon megérőset, néha van 15k-ért is jó cipő valamelyik outletben, vagy akcióban, de ki kell várni az ilyet.

    Részemről ennyi.

    Buliban hasznos! =]

  • margithid

    veterán

    válasz Peterhappy #25715 üzenetére

    Szerintem kezdőként semmi másra nincs szükséged, csak egy jó cipőre! 5-10k-s távra elég ha méred az idődet, aztán ha növekszik a táv és marad a kitartás is, akkor ruházz be órára, meg minden egyéb dologra.
    Cipőben meg ha tudod a méreted, akkor külföldről rendelj, szinte mindig vannak akciók, sweetshop, sportsdirect stb, nagyon jó áron vannak cipők!
    De itthon is vannak jó akciók, Pest mellett valamelyik Nike outletben 10en pár ezer Forintért szokott lenni Nike Lunartempo, ami egy iszonyat kényelmes cipő!

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Peterhappy #25715 üzenetére

    1. Az órák az elmúlt 1-2 évben annyit fejlődtek, hogy megjósolhatatlan, hogy innét hova tovább. Egy dolog állandó csak évek óta, az a Polar M400, ami egy remek óra volt 4 éve, de kicsit elment mellette az iparág. V800 már az új generáció végre, de ahogy az előzőt húzták, én a gyártóval óvatos lennék. Másik véglet a Garmin, ahol szinte félévente jönnek az új modellek, és a rengeteg típussal minden igényszintet le tudnak fedni. Legjobb vétel most költségérzékenyen talán egy fr225 optikai pulzusmérővel, illetve fr220, vagy fr620, ha inkább övvel használnád. Természetesen használtan.

    Stabil cipőknek nézz utána, hogy melyik modellek azok, és rendelj a netről egy akciós régi modellt valamelyikből, vagy ugorj be egy outletbe. Mindenképpen érdemes legalább 2 pár cipőt cserélgetned, meghálálja a lábad már középtávon is. Az elején sajnos ez egy nagyobb beruházás, később már tudni fogod, mire figyelj, melyik vált be, hol érdemes venni. Persze látod, rutinos futók is itt toporognak néha cipővásárlás előtt, szóval ez egy örök dilemma. Ugyanazt mondom erre egyébként, amit a futóstílusra: ne tudományoskodd túl, nem a tizedmásodpercekre hajtasz, hanem arra, hogy jól érezd magad közben. Hobbifutóknál a legfontosabb, hogy kényelmes, fájdalommentes legyen a sport, az amatőrök és a profik más kérdés, ők megnyomorítani is hajlandósk magukat egy új legjobb időért. :(

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • k5.20

    senior tag

    válasz Peterhappy #25715 üzenetére

    Üdv,

    nem tudom milyen természetű ember vagy: díjazom a lelkesedést, de szerintem ne dimenzionáld túl a dolgokat egyelőre.

    Egyáltalán nem könnyű hetente 3x futni menni. Az elején még talán jobban, de majd kialakulnak a futóutak, amerre jársz, kiismered a kutyusokat, a kátyúkat, és akkor kicsit majd unalmas kezd lenni a dolog...no akkor majd nehezebb lesz elindulni. Szóval a nagy beruházások előtt próbáld meg magad.
    (Egy felmérés szerint azok maradnak meg nagy százalékban a rendszeres sport mellett, akik legalább 2 évig kitartanak az adott ág mellett. Az emberek többsége ezelőtt abbahagyja, feladja.)

    A próbához csak egy jó cipő kell. Én egyelőre csak erre költenék és egy jó cipőt vennék, mert az a későbbiekre (folytatásra) nézve meghatározó lehet. (telefonod gondolom van, azzal tudsz mindent regisztrálni, az alapján elemezni...)

    Ha nem versenyszerűen (élsport) akarsz futni (ahhoz talán már el is késtél), akkor csak fuss természetesen. Az ember úgy van megteremtve, hogy képes futni, ahogyan jól esik neki. (1-2 dolog persze kontroll alá kerülhet: sarokra érkezés, láb odavágás, de ennél tovább én nem mennék) Élvezd a mozgást, ne erőltesd túl magad, legyen meg a megfelelő pihenés. Az emberi szervezet nem egy robot, amit átprogramozunk és attól kezdve aztán az új program szerint működik. Itt idő kell ahhoz, hogy a változások beépüljenek, látható, mérhető formában megjelenjenek. A türelmetlenek panaszkodnak a legtöbbet, majd adják fel végül, mert: itt fáj, ott fáj.

    Szerintem ma (sajnos) az élsport sokféle okossága befertőzi az amatőrök világát.
    Amatőrök alatt azokat értem, akik csak úgy örömükre, egészségük megőrzésére kezdenek el futni.

    Még a V800-ról, mert 2,5 éve használom.
    Úgy tartják még ma is, hogy a legpontosabban rögzítő sportóra. Ezt megerősítem.
    Ahogy rögzít, az elképesztő. A kerékpár út jobb és bal oldala közötti különbséget is képes érzékelni.
    Nem úgy, hogy "ökör-hu...zás" jelleggel keresztezgetik egymást a vonalak, hanem azt rögzíti, amit valójában futottál.
    A szoftvere szépen fejlődött a 2,5 év alatt, az órán és a weben, illetve a telefonos applikációban is.
    Azt mondanám: így kellett volna kiadni eredetileg. (sajnos ez a legtöbb sportórára nézve igaz: kiadnak egy erős hardvert, a szoftvert meg utána fejlesztgetik és te vagy a tesztalany, aki fizettél érte százezreket...)
    Ha van pénzed és alkalmi vételbe futsz, nyugodtan megveheted, nem fogsz csalódni.

    Csak hozzávetés képen: van egy LG okosórám, amelyben Strava-val rögzítek. A különbség magáért beszél (tegnapi futás, órák jobb és bal csuklómon):
    V800
    LG W200E

    No, nem húzom tovább, szigorúan a magánvéleményemet írtam le, amatőr vagyok.

  • Vertigo18

    addikt

    válasz Peterhappy #25715 üzenetére

    Szerintem sem kell az elején sokat költeni rá. Viszont abba a hibába se ess, hogy c@rt vásárolsz. Ha veszel - itteni tanácsra - két pár drágább cipőt, aztán meg egy hónap után inkább a sakk mellett döntesz, akkor viszonylag sok pénzt kidobtál az ablakon. Ha viszont megveszed az első dorkót, ami köszön a polcról, mert olcsó és az első pár futásnál elcseszi a bokádat, folyamatosak lesznek a fájdalmaid, akkor meg azért hagyod abba (jó esetben, rossz esetben le is sérülsz).

    Az én véleményem, hogy vegyél egy 10-15k-s normálisabb futócipőt. Felesleges egy újabb Asics Gel, vagy drágább Nike. Valami normális, viszonylag olcsó (tudom, ez is relatív...) cipőt vegyél és abban kocogj kicsit. Vigyél magaddal egy telefont egy övben (300 Ft - ebay), ami nézi Gps-en az időt, meg a távot. Az elején ennyi elég, de ne lepődj meg, ha a telefon Gps-e alapján néha átugrálsz háztetőkön, vagy kerítéseken - nem erre találták ki.

    Aztán, kb. 1-2 hónap múlva, ha érzed, hogy nah, ez tetszik, akkor vegyél egy tök átlagos órát, még akár használtan is ki lehet fogni olcsókat, amik nagyon jók tudnak lenni. Sok "futó" úgy kezdi, hogy van gempa, jól bevásárol, aztán egy hónapon belül rájön, hogy "há' bazz', itt fáradni is fogok", és abbahagyja, a felszerelést meg töredék áron eladja. Egy 920Xt már BŐŐŐVEN jó lenne. Nah ha a második hónap végén ez is megvan, akkor az óra miatt kapsz majd egy iszonyatokan nagy lökést, mert marhára új lesz minden, látod majd a pulzusodat, meg PONTOSAN a távot, huhh, de jó! Ezzel elleszel még 2 hónapot. HA még mindig szeretnél futni, akkor újabb lökést az adhat, hogy ez pont az az időszak lesz, amikor folyamatosan írja majd az összes netes felület minden második, harmadik futásodra, hogy "Personal Best", mert itt elég nagy a fejlődés. Van, hogy kilométerenként 5-10 másodpercet is javolsz majd. Ami valljuk be, tényleg egy nagy lökés, tomcica-mentorunk vagy 4 hónapot edz, hogy vagy 5 másodpercet javítson az összidején... Mondjuk Ő UFO! ;]

    Ha megvan ez a folyamat, amit leírtam, akkor ne légy rest, közöld velünk folyamatosan, hogy hol tartasz, hogy az okosabbak tanácsokkal láthassanak el, hiszen olyan dolgok is számíthatnak, amikre nem is gondolnál.

    Sok kitartást! :C

    Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

  • borix

    őstag

    válasz Peterhappy #25715 üzenetére

    Cipőknél úgy tudom,hogy a gyártók 800-1000km számolnak élettartamnak annyira ajánlják az hogy kinek mennyit mennek az más kérdés.
    Asics Kayano 45E cipőre lehet,hogy 1200km számolnak de egy átlagos 20-25E cipőnél jó lesz az 800km-nek.

    Óra kérdésre pl egy Garmin Forerunner 910XT (FR920XT az utódja) órával jól el lehet lenni még ma is 6 éve jelent meg megértem aki nem vált azt mondja,hogy neki bőven elég a kinézettel pedig nem foglalkozik.
    Most azért kevesen vennének már Fr910XT szerintem de akinek megvan jól ellehet vele.

    Chi Running futáshoz nem értek de aki favorizálja az elárulhatja,hogy pl elit maratoni vagy ultrafutók közül hányan alkalmazzák?

    [ Szerkesztve ]

  • Upo

    addikt

    válasz Peterhappy #25715 üzenetére

    Nem azért írtam hogy ilyen 24000 ft-os tanfolyamokat nézegess, ezt az összeget inkább a jó cipőre költsd. Érdemes inkább egy futásvizsgálatra elmenni, ahol bemérik hogy mennyivel kell korrigálnia a cipőnek hogy az ízületek síkban mozogjanak, ne legyen futás közben csavarodás. Nem mindegy, hogy a cipőnek mekkora a lejtése (lábujjaktól sarok felé), illetve oldalirányban mekkora a dőlése. Jó cipővel egész más a futás, helyre kerül minden. És a jó cipő alatt azt értem, hogy a te lábadhoz legyen megfelelő! Hiába írja valaki hogy a gt2000 milyen jó vagy gt1000 a legjobb vagy x y cipő a legjobb, azt kell választanod ami neked a legjobb. Azt a vizsgálaton tudják megmondani hogy mekkora legyen a lejtése, a támasztás keményebb vagy puhább legyen, és hogy milyen mértékű, hogy futás közben ne csavarodjon a boka-térd ízület. [link]
    A #25722-ben neked írt linkek szerintem is jók, a sarkazáshoz képest más izomcsoportokat mozgat a lábban az a technika. Fokozatosan kell átszokni, nem szabad erőltetni, hogy ne legyen belőle sérülés, de ha hozzáerősödött a láb akkor már simán megy a technika. Először nekem is jó kis izomlázaim voltak, de beleszoktam. Eleinte nem spóroltam a pihenéssel ha szükség volt rá, inkább kihagytam 1-2 napot minthogy sérülés legyen belőle, az én koromban már nem olyan egyszerű felépülni, inkább jobb megelőzni a bajt.
    Egyenes testtartással kell futni, enyhén előredőlve, épp csak hogy vigyen előre a testtartás. Nem keverendő össze a görnyedt testtartással, az nem jó! Gyerekkorom óta lábfájós voltam, de most már kezdek úgy kinézni mint aki valamikor majd futni is akar... A sarkazással csak döcögtem, nem is volt kedvem futni, nem is csináltam. Aztán beütött a szerelem, és hogy közelebb kerüljek hozzá, elkezdtem én is futni. Fájt, kellemetlen volt eleinte, de megérte minden szempontból, már 20 éve együtt vagyunk, és a futást is megszerettem, különösen mióta pár éve technikát váltottam.
    Most már elég jól automatikusan megy a dolog, hosszabb távon vagy ha fáradtabb vagyok akkor azért figyelmeztetni kell magam a koordinált mozgásra, ne legyen nyegle a mozgásom, ne csavarodjak össze-vissza, mert rengeteg energiát elvisz. Erre is jó volt a kamerás futásvizsgálat, mondták hogy szépen futok, annyi, hogy a jobb sarkam a leghátsó pozícióban kicsit befordítottam. Tényleg éreztem is utána, kimondottan figyeltem is rá, ha fejben rendben van az ember akkor sokkal jobban megy a futás, és egyre inkább nem kell hogy azon járjon az eszem hogy helyesen fussak.
    Ezen a bizonyos első félmaratonon is amikor esembe jutott, akkor örömmel konstatáltam hogy jó amit csinálok, nem is volt gondom a lefutásával. Sebességben tudtam volna jobbat is, de együtt maradtunk a párommal, nem szaladtam el tőle. Kétszer meg is kellett állnia, 16 és 19 körül, de végül berángattam a célba. Megyünk még félmaratonra, ha majd ő is stabilan végigmegy akkor én is futok egy saját tempót majd, itt azért a vége felé már inkább a lassabb tempó miatt szenvedtem jobban.
    Javaslom, hogy menj el te is versenyekre. Nem a helyezés és az időeredmény a cél, nekünk se az volt, hanem hogy végigmenjünk. De olyan energiákat lehet megtapasztalni, visz a hangulat, a tömeg, nagyon jó érzés, sokat segít abban is hogy ne hagyd abba a futást. Nyilván először a legkisebb távokra érdemes nevezni, 5-7-10 km, ami van, aztán ha jobban megy akkor lehet lépni fölfelé.
    Mondjuk én csak egy kedvtelési gagyifutó vagyok, nem hajszolom a másodperceket, kikapcsolódásként futok. Ha időeredményekre akarsz rámenni, akkor meg keresni kell valakit aki ellát személyre szabott tanácsokkal.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák