Új hozzászólás Aktív témák

  • danielsz

    tag

    Na megvolt a Pécs-Orfű-Abaliget verseny, az Orfű-Abaliget 9K távon indultam. A tavalyi eredményemen mindenképpen javítani akartam, ott aztán volt minden: meleg (hűvösebb május utáni első meleg hétvége), elfutott eleje, brutális oldalbeszúrás a dombon, fájdalmak a célig. Idén oké volt a dolog, az első két ember elhúzott annyira már az elején, hogy nem kellett foglalkozni velük, próbáltam viszonylag visszafogni az elejét az 5 km után következő emelkedőre gondolva - Gonosz Manó a beceneve (bár asszem eredetileg a túlfelének). Itt eléggé el nem ítélhető módon a 10+%-os részekbe belesétáltam, mert nem akartam elsavasodni (1,5 km-en 90 m-t emelkedik), aztán lefelé igyekeztem pörgetni. Így utólag lehetett volna jobban, de sose voltam az a nagy lejtőfutó. Végül is kicsivel 40 percen belül meglett a 8,9 km, 4:26 perc/km 125 m szintemelkedéssel - pont azon filóztam, hogy jó lenne 40 percen belülre tolni -, a tavalyin majdnem 3 percen javítottam. Meglett a 3. hely is, persze az első kettőtől fényévekre elmaradva. Strava link: [link]

    Mondjuk sokat segített, hogy 14 fok volt, nem 30 :D, persze itt a félmaraton az igazán szemét, az első 6 km közel 300 m-t emelkedik.

Új hozzászólás Aktív témák