Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz sipi700 #58009 üzenetére

    Az a vicc amúgy, hogy a cipők is rengeteged drágultak... emlékszem amikor elkezdtem futni 2012-ben a GT-2000 és Kayano kb. 30-40K volt teli árban, akcióban meg 25-30K között ki lehetett simán fogni. Most egy Kayano 50-60K-tól indul, de vannak boltok ahol 60-70K között van... pedig ebben aztán nem sok innováció van. Évről-évre kiadják minimális változtatásokkal, egy sima extra stabil daily trainer.

    Akiknek kell a stabil cipő és figyelnek is rá, hogy abban fussanak, azért azokat nem irigylem. Én már nem nagyon foglalkozok vele, rotálom össze-vissza, aztán ha nem fáj, akkor nagy baj nem lehet :D, de amúgy stabil cipőből nagyon lecsökkent a választák. Asicsnél még van ez a tradicionális GT és Kayano vonal, Nike-nál gyakortilag csak a Structure maradt, ami szintén elég elmaradott, meg a többi gyártónál is max 1-1 modell és kész.

    Én amikor futni kezdtem valami full egyszerű Adidas edzőcipőben futottam napi 8-10K-t heti 3-4 alkalommal, meg "susogós melegítőben" :D... szóval lehet elég alacsony költségvetéssel is futni, de aztán el lehet ebben is merülni a végletekig. Mert akkor már jó lenne ugye rendes futócipő, sőt több pár (pl. egy terepfutó is) vagy jó lenne esőkabát, hogy esőben/szélben is lehessen futni, de akkor már jó lenne pár hosszú és rövid szett is, hogy nyáron és télen is lehessen futni, stb, stb...

    A futás is ugyanolyan mint a többi, mindenki annyit pacsál el rá amennyit szeretne vagy megengedhet magának, a végén úgy is az a lényeg, hogy örömét lelje abban amit csinál. :K

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák