Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollo17hu

    őstag

    Késő délután megint duplát (szokásos 1 helyett 2 szigetkör) futottam. Korábban már írtam, hogy ilyenkor a 7. kilométerre annyira elzsibbad mindkét lábfejem, hogy már a talajt is alig érzem. Tüdővel simán bírtam, mivel a szokásosnál fél perccel lassabb kilométereket mentem. Valószínűleg ez is a zsibbadás oka: a láb elülső része helyett inkább teli talppal futok, ehhez még hozzájön a lassabb tempó, és mintha a vérkeringés "megállna" a lábfejemben. (Szándékosan lazábbra kötöttem a cipőfűzőt, hogy ezt ki lehessen zárni.)

    Az utolsó kilométer előtt úgy döntöttem, lenyomok egy sprintet, hogy legyen valami izgalom is. Kiváltottam a betonra, hogy valamennyire érezzem a leérkezéseket a zsibbadt talpammal, aztán kb. 80 méteren beleadtam mindent. Az utolsó lépéseknél, amikor már kieresztettem, hirtelen elmúlt a zsibbadás. Mintha nem is lett volna. :F

    Tanulság: ha lassú tempóban zsibbad a láb, bele kell sprintelni, hogy felpezsdüljön a vérkeringés.:)
    (Azért remélem, ha péntekenként rendszeresen duplázom, idővel hozzászokik/-erősödik a lábfejem, és tudom növelni a távot akár gyorsulva is.)

Új hozzászólás Aktív témák