Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz joysefke #22222 üzenetére

    Hú hát ez bonyolult, az érdemi munka idén június óta történt, és olyan 550km ment bele a lábamba azóta. Ez gyakorlatilag azt jelentette, hogy 1:50 (~5:20)-ről levittem 1:40 (~4:50) felé a félmaratoni időmet. Közte ami volt egy év, az gyakorlatilag úgy telt, hogy tavaly augusztustól idén márciusig sérült voltam. Utána a tavasszal megpróbáltam visszahozni a régi formám kb. heti 2x10k-s edzésekkel, meg rájönni, hogy mitől sérültem le. Nagyjából ez jött össze júniusra. Még annyi azért hozzá tartozik, hogy ez a 2:05 (~6:00) tavaly nyári idő ilyen szempontból hendikepes, mert akkor még egyáltalán nem voltam hozzászokva az ilyen 20km körüli távokhoz. 15-nél többet elvétve futottam csak, és inkább a 10k volt a jellemző, ahogy ma is az az alap távom. Szóval olyan 5:30 körüli félmaratoni tempó benne volt a lábamban, viszont a keringést, állóképességet, ilyesmit hozzá kellett edzeni, mert anélkül csak ez a 6:00 ment. Gyakorlatilag a tavaszi edzegetéssel sikerült 6:00-ról 5:20-ra vinni a tempót. Szóval nem kellett hozzá sok, hogy hozzászokjak ehhez a távhoz is. Utána az 5:20-ról 4:50-re már keményebb dolog volt, de végig versenyeztem a nyarat, a félmaratoni versenyek közé meg beiktattam jópár 10-15k-s edzést közepes tempóban, volt, hogy pulzus kontrollal is, viszont legtöbbször csak úgy elmentem futni egyet valami közepes tempóban, aztán inkább csak loggoltam az eredményt. Így heti 10-50k, amik voltak teljesen vegyesen. Nyilván mert nem volt benne semmi tervezettség. Novembertől kezdtem tervezetten futni, de ennél is csak úgy, hogy heti 50k, nem úgy, hogy napokra beosztom, hogy mennyit és hogyan. Úgy érzem már egy hónap után is, hogy sokkal könnyebben megy hosszú távon ez a 4:50-es tempó, és tudnék még csavarni rajta 4:40-re is akár. Viszont a térdem nem bírja a heti 50km-t, úgyhogy most leveszem heti 30km-re egy hónapra, aztán fokozatosan próbálom inkább emelni. Ez is egyébként elég nekem, mert nem volt régebben sosem jellemző, hogy heti 30km-nél többet fussak, úgyhogy az ízületeim nincsenek annyira hozzászokva az ilyesmihez. Idő kell nekik gondolom nem kevés, meg esetleg én is bepróbálkozok megint a porc erősítővel, hátha javít a helyzeten. Meg persze jobb lenne terepen futni, mint aszfalton, de azt valahogy nem csípem ilyen esős időben. Összesen június óta így kb. 550km-t futottam, a tavalyi edzés óta meg olyan 800km-t.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák