Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Polacheck #12673 üzenetére

    Igen, ez nekem is feltűnt itt, de nem akarok okoskodni, mert baromi hiteltelen lenne a részemről, hisz nem vagyok egy nagy futó, még csak egy félmaratont se futottam még le soha. Nálam ez csak kiegészítés, azért futok, mert felmérik. Amúgy önszorgalomból heti 1 kerülőre szoktam kimenni ilyen 6-8 km-ekre valami jó kis dombos útvonalra régebben. A gyúrós korszakomból rengeteget tanultam az egészséges táplálkozásról, sőt igazából akkor tanultam mindent ezzel kapcsolatban. Mondjuk tápkieget jó ideje nem szedek, csak vitamint, arra törekszem, hogy szilárd táplálékból juttassam be a szükséges kalóriamennyiséget a megfelelő makrotápanyag arányokkal. Ilyen helyzetben azonban tuti, hogy felturbóznám magam BCAA-val, meg Citrullin-maláttal, tényleg segítenek. Amúgy meg hosszú táv mellé zabpely lenne a szénhidrát forrás, mert lassú felszívódású, illetve kazein kenne a fő fehérje forrás, mert az szintén. Vész esetére meg lenne nálam tejsavó fehérje meg dextróz.

    Nem rossz, amúgy amit deicide csinál, csak szerintem túl sok a cukor, ami vércukor ingadozáshoz vezethet. De mondom még egyszer, nem akarok beleokoskodni. Én csak abból tudok kiindulni, hogy válogatott koromban az edzőtáborokban hogyan kajáltunk napi 10 óra edzés mellett, meg később az egész napos strandröpi kupákon miket műveltünk. Ha olyasmit csináltam, mint ahogy fentebb írtam, nagyságrendekkel jobban ment a játék, rekkenő hőségben se volt gond a teljesítménnyel.

Új hozzászólás Aktív témák