Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz :AMF: #88255 üzenetére

    Köszönöm neked is és, hogy tisztáztad az esetleges félreértéseket! :)
    Ketten is érdeklődtünk a jeltovábbítás témában, de én követtel el azt a kérdést, hogy érdemes-e az RPi mögé reclockerben gondolkodni, mert ha szeretném a Pi-ről dsd-s anyagokat lejátszani, akkor azt a Liquid Spark DAC csak USB-n tudja fogadni, coaxon nem. Ez nem általános megkötés, de sajnos az LS DAC-ra igaz.

    Az USBBridge-ből volt sima HAT is? A franciáknál találtam korábban egy készre szerelt eszközt ezen a néven, de az Compute modullal megy, nem sima Pivel. Gondolkodtam is rajta egy ideig, de végül elvetettem, mert a Compute modul szerintem korlátozó tényező lenne a többi feladatban, amit az RPi-nek szánok. Biztosan jó tisztán hálózati zenelejátszóként is, de túlságosan céleszköz lenne a számomra.

    A Kali meg - ha jól értettem - azoknak hasznos, akik DAC-ot és akár erősítőt is tesznek a GPIO-ra, de a digi HAT-ekre pont nem kell.

    Viszont az megnyugtató, hogy ha egy LPS-sel rendezem a tápoldalt, akkor USB-vel is élhető maradhat az RPi. Mert a visszajelzések alapján nekem úgy tűnik, hogy ha a két lehetőség közül kellene választanom, hogy marad az LS és hozzá egy USB reclocker/izolátor vagy a digi HAT az RPi-re és DAC csere, akkor az utóbbival többet nyerhetek. Így lenne idő megrágni a DAC kérdést és közben is használható lesz a Pi-vel.

    Akkor már csak az a kérdés, hogy milyen lineáris táp legyen. Azt látom, hogy a TMP többeteknek is bevált. Milyen átfutási idővel lehet velük számolni?
    Láttam, hogy a franciák saját brand alatt forgalmaznak LPS-eket, hátha van RPi4-hez is nekik. Ezekkel van esetleg valakinek tapasztalata? Kínai, ránézésre egyen csodákkal?
    Nem feltétlenül spórolnék pont ezen az elemen, de azért nem lenne baj, ha megoldható lenne a többi komponenshez hasonló árból.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák