Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jacint78

    addikt

    válasz bkercso #49881 üzenetére

    Másik példa: 80dB-en hallgatok zenét. Ha bekapcsolok egy 30dB-es ventillátort, az -50dB relatív zajszint, vagyis 0,3%. A zene mégsem válik pl. fárasztóvá vagy "meleggé", míg ennél kisebb torzítás is ki tud váltani ilyen hatást.

    Megtévesztő a példa, mivel a zenétől független a környezeti zaj, ami lehet, hogy téged nem fáraszt, engem halálra idegesít! Ezért sincs még HDD-sem a gépemben, mert számomra egy 5400-as extra csendes noti HDD is üvölt. :)
    De egyébként a fülhallgatók és pláne a hangszórók is sokkal nagyobb torzítással rendelkeznek, ráadásul a környezeti zaj és a fülünk érzékenysége is eleve lehetetlenné teszi azt, hogy hallhatóak legyenek az ilyen kütyük papírforma szerinti paraméterei. Ebből következik, hogy az ember csakis azt hallja meg, amit hallani akar, az átmintázós példád is azt bizonyítja, hogy a rosszabbat halljuk jónak, amíg nem tudjuk, hogy rosszabb lett, utána már a hallásunk is megváltozik, ilyen az ember. A személyes szubjektív tapasztalatok részemről totálisan semmisek, irrelevánsak, de ezt tudod már. :DDD

    Őszintén: szerinted az, hogy nem számít a táp minősége, nem valamiféle hit?

    Én ilyet nem mondtam, de nagyon rossznak lennie annak a tápnak ahoz, hogy az hallható, vagy mérhető legyen. Épp ez az ami nem hit, hanem mérhető és ki is számítható és az eredmény egyértelmű.

    [ Szerkesztve ]

    type your text here..

Új hozzászólás Aktív témák