Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz h1mpi #41349 üzenetére

    Mióta megvan a Cinnamon, nemegyszer tettem vissza a Klotz-ot a rendszerbe.
    A végeredmény mindig ugyanaz lett, mint korábban. Fedettebb, döngőbb, sziszegősebb hang.
    Sőt, mióta megvan a Vandamme 2x6-os hangfalkábel, azóta még jobb lett a hangja hangsugárzón hallgatva.
    A Klotz-al kicsit dögösebb volt a régi hangfalkábeleimmel, de mióta a Vandamme bejáródott, fordult a kocka.
    Bombasztikus mélyeim és tündöklő magasaim lettek. ( számomra ) De több egyéb, hanghoz köthető "jóságot" említhetnék, úgymint tér, színpad, valóságérzet, énekhang, hangszerhang, stb stb.

    Ez ugyan az én rendszeremre igaz, de ha nem próbálod ki, sosem fogod megtudni, hogy csak kamuzok, vagy valóban van igazság alapja is annak, amit írok. Fülessel nem hallok ennyire határozott változást, de nem is csúcs az AKG K530-as, így nincs mit csodálkozni azon, hogy nem tuja megmutatni a kábelek közötti különbséget. De az is lehet, hogy füles erősítőnek sem a legkiválóbb.
    Az erősítőm és a hangsugárzóim messze felülmúlják a fejesem képességét. Ergo, nem csak "egyoldalú" tesztet hallgatnék, hanem az igazság kiderítéséhez szükséges lenne a másik oldal megismerése is, SZERINTEM.

    Ja igen, DA300-as a DAC és jellemzően hangfalon "zenélek", ezt fontosnak tartom elmondani.
    Minden másképp alakulhatna másik rendszerben, más készülékekkel. ;)

    "csak a zene van"

  • HUNNIA1920

    őstag

    válasz h1mpi #41349 üzenetére

    Pénteken kaptam meg, így még csere-bere próba nem volt. Bekötöttem és azóta használom. Nekem tetszik a hangja, nem hiszem, hogy cserélni fogom egy jó darabig. Mivel használtan vettem elég jó áron, így marad.
    Írok majd róla valamikor. ;) Ja és persze szigorúan fejhallgatóval és erősítővel, mielőtt valaki megint előhúzná a "Jamo" kártyát. :D

    Addig itt egy vélemény az eladótól, aki Cinnamon-ról váltott Carbonra (tőle vettem még a Cinnamon-t): "A különbség jelentős, nagyobb, mint a gyári és a Cinnamon között. Viszont nem volt egyértelmű, hogy jobb e, csak hosszabb hallgatás után. Nálam a Cinnamonnak széles színpada van, mélysége nem túl nagy, viszont izgalmas, jól ritmizáló hang. A Carbon elveszti ezt az izgalmas ritmusos karaktert, kicsit szinte unalmas, cserébe a színpadnak mélysége lesz, szebbek és valósághűek az énekhangok és a hangszerek. Az énekhang hátrébb ment kb 50 cm-rel, míg a Cinnamon a hangszórók síkjában zenélt. A hangok levállnak a gyárihoz képest, sok részlet kerül elő, a hagszerek pozizionálhatóak. Van varázsa. Én egyből hívtam a barátomat, mikor bekötöttem a Carbont, mert a fentiek miatt a Cinnamon jobban tetszett az A-B teszten. De végül megbarátkoztam a Carbonnal, mert szebb a hangja, bár nem olyan izgalmas."

    dgyuri0123: most akkor neked melyik jobb a Klotz vagy az AQ, mert nem értettem? :R

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

Új hozzászólás Aktív témák