Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Megosztom veletek a szent grál receptjét. Mekis szósz deluxe,
    - Négy egység (tömegarány) rendes, (nem light) majonéz.
    - Három egység ketchup
    - Két egység mustár
    - két egység finomra kockázott lilahagyma (3x3mm)
    - egy egység finomra kockázott csemege ubi
    - egy egység porcukor!
    - fehér bors (fél literhez kb. csapott, pici kávéskanálnyi)

    Literszám fogy...

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Ma reggel 8 perc alatt csináltam hússalátát. 613-tól 6.21-ig.
    40 dkg majonéz, 2 dl tejföl, 15 dkg csemege ubi apróra vágva. 25 dkg sonka centis szeletkékre metélve, 15 dkg reszelt sajt, füstölt sajt. Evőkanál mustár. Só, hogy szomjas legyél utána.
    A könnyed konzisztenciát az uborka levével állítottam be. Legvégén csipetnyi fehér borsot kapott. Pirítóssal tolta a nép. Elfogyott.
    (a lidl-es nyegyvendekás volt a minta..)

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    A szuvidálóra kifejlesztett saját megoldásom:
    A príma kis hőlégkeveréses sütőnk ugye 50C- tól melegen tart, 240-ig meg melegít. Fogtam, beletettem egy fazék vizet és ételhőmérővel megnéztem, mennyi az annyi. Például 75 fokon (50-100 között) a víz 68 fokos, stabilan. +-3C tűréssel be tudok állítani stabil hőmérsékletet a forráspontig. A szuvidálandó húst nagyobb méretű sütőzacskóba teszem. Szabadtüdővel légtelenítem. Ha páclé is van, tökéletesen sikerülni szokott. A zacsit megtekerem, bekötöm. Megy bele a vízfürdőbe. Császárhúst, oldalast, marhaszegyet csináltam eddig.
    Aztán a végén az elektromos grillel kérgezem, vagy szeletre vágva serpenyőben vaj-libazsír keverékével..
    100 fok felett meg van ősi kuktafazekam 130 fokig.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz mephi666 #3538 üzenetére

    Nem teszek a fazékra fedőt. A gőz +fajhője segíti a jobb hőátadást. A fazék néha római tál vagy nagy jénai. A víz mennyisége a hőingást gátolja, mint a tízkilós lemezjátszótányér a sebességingadozást.
    Fontos a jó, hőálló sütőzacskó és hogy alkoholos pácot ne használjunk, ha 70 fok felett szuvidolunk. Az extraszűz hidegen préselt olívaolaj is kerülendő, ha két- három óránál tovább tart a vízfürdő. Fémes íz lehet a mellékhatás.. Max halak esetében jó.
    Trükköm az, hogy csapi legforróbb vizet (60C) teszem bele a sütőbe. Így hamar bemelegszik.
    A zacskózott cuccot is csapi melegvízbe rakom a bemerítésig, hogy ne hűtse vissza a rendszert.
    De lustában is csináltam már. Összeraktam mindent. Felöntöttem hideg vízzel. beállítottam 65 fokra (ami 70C a sütőn) és magára hagytam este-éjjel. 10-11 óra múlva lekapcsoltam, mikor megébredtem és kávéztam. Délben kivettem, felszeltem, megöntöztem olajos grillvajjal és 10 perc alatt ropogósra pirult a grillben. (egyszer megfordítottam) ez 3 db egykilós császárhús volt.
    Halak-3-4 óra 55-60 fokon, fiatal csirke 4-5 óra 65-70C, öregebb-6-7 óra, hasonló melegben. Sertés az 8-10 óra, marha is olyan 10.. Az az igazság, hogy alacsonyabb hőfokon nem lehet csúnyán túlfőzni a dolgokat. Inkább az a benyomás, mintha semmi nem történt volna a hússal, csak ázott a melegvízben. Kóstolva meg jó. Rápirítva meg fennnséges....

    A vákumfóliázás nem hülyeség, de ha a pácleves becsomagolt húst légmentesre kiszivattyúzom, tehát a páclé az összetekert zacskóban bubimentesen felfut, akkor nincs benne levegő. Nem fog felpuffadni alacsonyabb hőfokon. Lapos kavics van a konyhaablakban, ha le akarom nyűgözni..
    (Azt meg nekem senki ne mondja, hogy a hivatlos vákumfóliázoott zacskóban lévő húsban alacsonyabb az oldott vérgázok nyomása, mint a zacskón kívül. Ehhez túl sokat búvárkodtam..)

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák